5 milyonu aşkın memur ve memur emeklisini kapsayacak 3600 ek gösterge düzenlemesinin hazırlıkları tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenlenen AK Parti 30'uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuştu.

Dar gelirliye müjdeli haber! 7.200 TL'lik yardım... Dar gelirliye müjdeli haber! 7.200 TL'lik yardım...

issizlik_maasi

Uzun süredir çalışan ve emekli memurlarla ilgili 3600 ek gösterge hazırladıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çalışmayı nihayet tamamlayarak Meclis'in takdirine sunma aşamasına getirdiklerini açıkladı. Erdoğan, "Bu hazırlığı, Kabine Toplantımızdan sonra yapacağımız Ulusa Sesleniş konuşmamızda detaylı bir şekilde açıklayacağım. Bugün sadece daha önce söz verdiğimiz 4 meslek grubunu değil, 5 milyondan fazla memur ve emeklimizi ilgilendiren bir formülle bu sorunu çözdüğümüzün müjdesini paylaşmak istiyorum."

evde-bakim-maasi-4-1003202015838198930d1587e4

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü açıklamasının ardından bugün yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında 5 milyondan fazla memur ve emeklinin gözü çevrilirken, zirvenin gündemi sadece 3600 ek gösterge düzenlemesi olmayacak. Toplantıda, son günlerde rahatsızlık düzeyine yükselen fahiş kira artışları konusunun da ele alınması bekleniyor. Hükümet, Hollanda benzeri bir modelle fahiş kira artışlarını engellemeyi hedefliyor.

erdoğan 8-1

Odak noktası, kiracıyı ve ev sahibini üzmeyecek bir çalışma yürütürken "sabit oran" formülüdür. Çevre, Kentleşme ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş, çalışmaların sonuçlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak.