Hindistan’ın batısındaki bir köyde köylüler tarafından gökten düştüğü söylenilen gizemli bir cisim bulunmuştu. 2,27 metre çapındaki halka uzmanlar arasında tartışmaya neden olmuştu. Tahminlere göre bu parça atmosfere girerken parçalan bir Çin roketine ait. Metal halkanın özelliklerinin Çin’in Uzun Yürüyüş 3B roketine ait CZ-3B üçüncü aşama tankının parçasının özellikleriyle örtüştüğü açıklandı.

Hindistan Uzay Araştırmaları Örgütü'nün (ISRO) yaptığı açıklamaya göre Maharashtra ve Madhya Pradesh bölgelerinde gökyüzünde yanıp sönen ışıklar görüldü ve silindir Pawanpur köyündeki açık bir alana düştü.

Cristiano Ronaldo'nun tecavüz davasında karar çıktı! Cristiano Ronaldo'nun tecavüz davasında karar çıktı!

gizemli_halka

İnsanlar patlama korkusundan kaçtı

Bölge sakinleri gökyüzünün kırmızı disk düşerken parıldadığını, insanların patlama olabilir düşüncesiyle evlerine koştuğunu söyledi. Yerel makamlar bölgeye müfettiş göndererek 15 Nisan’da nesnelerin tutulduğu Sindewahi'deki polis karakolunu ziyaret etti. Nesnelerin fotoğraflarını ve vdieolarını çeken müfettişler, köy halkıyla konu hakkında iletişime geçti.

Çin roketinin parçası olduğuna dair tahminlerle ilgili Çinli yetkililer herhangi bir açıklama yapmadı. Uzmanlar, gelecek hafta sunulacak raporlardan sonra kesin bir sonuç çıkacağını belirtiyor.