Trabzonspor'un unutulmaz oyuncuları arasında yer alan Gökdeniz Karadeniz, NTV kanalında yayınlanan 'Kırılma Anı' programının 61'inci bölümüne konuk oldu.

Trabzonspor'un unutulmaz futbolcusu Gökdeniz Karadeniz, NTV'de yayınlanan 'Kırılma Anı' programında Emek Ege'nin sorularını yanıtladı. 

gökdeniz karadeniz 2 (5)

Gökdeniz'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Trabzonspor altyapısında çok fazla yetenekli oyuncu var

"14-15 yaşlarında farklı bir oyuncu olduğumu hissettim. Karadeniz Bölgesinde milli takım seçmesi vardı. Cemil Canlioğlu diye bir hocamız vardı beni ilk o keşfetmişti. Milli takıma seçmişti. Rahmetli Özkan hoca da beni izlemişti. Ordan teklif gelmişti bana. Böylelikle Trabzonspor ile yollarımız kesişti." Trabzonspor altyapısında çok fazla yetenekli oyuncu var. Çok fazla yetenekli oyuncu olduğu için bir şekilde sıyrılmanız da lazım. Çok fazla zorlandığımı düşünmüyorum." 

"Çocukken Trabzonspor taraftarı değildim. Bir takım tutmuyordum. Giresun'da doğmuştu. Giresunspor'a sempatim vardı. Babam Trabzonlu. Trabzonspor ile yolum kesiştikten sonra Trabzonsporlu oldum." 

gökdeniz karadeniz 2 (3)

61 numarayı hem ben istedim

"61 numarayı hem ben istedim. Hem de soyadımdan dolayı yakışacağını düşündüler. Hami abi de bana "Evet sana çok yakışır." demişti. Trabzon'da herkes futbolu çok iyi biliyor. Eleştiri yaparken bile mantıklı eleştiri yapıyorlar. Gözlem olayını çok iyi yapıyorlar. Trabzonsporlu futbolcu olmak ve Trabzonspor altyapısından çıkmak bir ayrıcalıktır." 

Ben Trabzonspor taraftarına sesleniyorum

"Ağladığım maçlar olmuştur gizli gizli evimde. Sevgimizi de üzüntümüzü de abartıyoruz. Karadeniz hırçın dalgalarla boğuşan hırçın insanlarla dolu bir yer. Heralde bütün duyguları en üst seviyede yaşıyoruz. Geri döndüğüm zaman hepsinin bende acı ve tatlı çok güzel yeri var. Trabzonsporlu bir oyuncunun Trabzonspor'da forma giyip taraftarlardan kötü bir eleştiri veya tezahürat aldığı zaman üzüntüsü çok oluyor. Ben Trabzonspor taraftarına sesleniyorum, yapmasınlar."

gökdeniz karadeniz 2 (4)

Fatih Tekke birlikte oynadığım en iyi forvetti

"Dinamo Kiev maçından sonra hem bana hem eşime ağır eleştiriler olmuştu. En çok canım o zaman yanmıştı." Fatih Tekke birlikte oynadığım en iyi forvetti. Belki dışarıda çok görüştüğüm birisi değildi ama saha içinde çok iyi anlıyordum. Gidebileceği noktaları çok iyi biliyordum. O da her şekilde her türlü topa vuruyordu ve gol oluyordu. Onunla oynamaktan çok keyif alıyordum. 2004-2005'te çok iyi oynuyorduk. Üst üste 10 maç kazanmıştık. Fenerbahçe de 10 maç kazanmıştı. O maç nerdeyse şampiyonluğun en önemli maçıydı. Böyle bir maçla şampiyonluğu kaybetmek acıydı. Türkiye'de VAR olsaydı o sezon biz şampiyon olurduk." 

"Rusya'da Rubin Kazan ile şampiyon olmak daha zor. Çünkü Rubin Kazan ben gittiğim zaman sıradan bir takımdı. Trabzonspor her sene şampiyonluğa oynayan bir takım. Bizden her sene şampiyonluk isteniyor. Rubin Kazan'da böyle bir sitek yoktu." 

gökdeniz karadeniz 2 (1)

"En çok üzüldüğüm şeydir"

"En çok üzüldüğüm şeydir Trabzonspor forması altında şampiyonluk yaşayamamak. Ama kısmet değilmiş ama çok büyük üzüntü verici benim futbol hayatımın içinde." 

"(Bahis) Geçmişteki hatalarımdan ders aldım. Benim için karanlık bir sayfa. Bu benim hayatım hatalarımla, başarılarımla, üzüntümle... Ben zekamı çok geriye çalıştıran bir insan değilim. Geride çok takılmadım. Yoluma devam ettim." 

Trabzonspor kafilesi Antalya'ya gitti! Trabzonspor kafilesi Antalya'ya gitti!

gökdeniz karadeniz 2 (1)-1

Trabzonspor'dan ayrılırken güzel bir şekilde ayrılmadım

"2007-2008 döneminde gitmem gerektiğini hissettim. Trabzonspor'a maddi anlamda iyi bir para kazandırmak istedim. İstanbul kulüplerinden teklif aldım. Kulübüm beni satsaydı iyi bir para karşılığında gidebilirdim. Trabzonspor'dan ayrılırken güzel bir şekilde ayrılmadım. İki tane Türkiye Kupası ve çok iyi bir para kazandırmışsınız. Bir veda töreni olabilirdi. Havaalanına giderken bile kimse yoktu." 

"2018'de futbolu bıraktığımda Trabzonspor'dan ne tebrik ne telefon bir şey gelmedi. Rubin Kazan'dan teklif vardı jübile maçı için Trabzonspor ile maç yapabiliriz diye. Kimsesiz çocukların yararına gidebilecek bir organizasyon olacaktı ama hiç geri dönüş olmadı."