Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumu değerlendiren Giray Kaçar flaş transfer açıklamalında bulundu.

Trabzonspor’u yakından takip eden ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla tespitlerini bordo-mavili taraftarlarla paylaşan Giray Kaçar, ara dönemde Yusuf ve Abdülkadir Ömür’ün takıma kazandırılması gerektiğini söyledi.

abdülkadir ömür aklıyor 2

Yusuf gibi Abdülkadir Ömür de kendini toparlar

Yusuf Yazıcı’nın Trabzonspor’a çok büyük beklentiler ile geldiğini söyleyen Giray, “Yusuf geldiğinde, ‘İnşallah, eski performansını sergiler. Eğer bunu yapamazsa sıkıntı yaşar’ demiştim. Nitekim performansını bir türlü üst seviyeye çıkartamadı ve sıkıntı yaşadı. Kaldı ki Trabzonspor’a gelmek çok iddialı bir karardı. Kendi takımında ve Rusya’da fark yarattı ama Trabzonspor’da şu ana kadar tam bir hayal kırıklığı yarattı. İnşallah bu arada Yusuf gibi Abdülkadir Ömür de kendini toparlar” dedi.

Yusuf Yazıcı haberleri (1)

Maçın ardından Abdullah Avcı'dan flaş Lahtimi açıklaması! Maçın ardından Abdullah Avcı'dan flaş Lahtimi açıklaması!

Trabzonspor çok daha iyi olacaktır

İki oyuncunun da çok ciddi eksikleri olduğunu söyleyen Giray Kaçar, “Toparlanmaları ve kendilerini yukarı çekmeleri halinde Trabzonspor’un yeni transferleri olurlar. Yusuf performansını bir türlü yukarı çekemedi. Bu performans düşüklüğü ile birlikte Milli Takım’a da davet edilmedi. Liglere verilen bu arada herkes Visca’nın geri dönüşüne odaklandı ama inşallah Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür çok farklı bir şekilde takıma katılır. Çünkü bu iki oyuncu şu ana kadar devreye girmedi. Biz bu iki oyuncuyu devreye sokamadık. Bu iki oyuncunun da devreye girmesiyle beraber Trabzonspor çok daha iyi olacaktır. Bence Trabzonspor’da rekabet arttıkça oyuncu performansı da artacaktır” diye konuştu.

0x0-umraniyespor-trabzonspor-0-1-mac-sonucu-ozet-trabzonspor-trezeguet-ile-guldu-1662147835558-1

Trezeguet’in performansını değerlendirdi

Giray, Trezeguet’in oyun olarak eleştirildiğini ancak skora katkı yaptığını da belirtirken, “Trezeguet, bireysel anlamda kendi performansını diğer oyunculara göre yukarı çekti. Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı henüz işin içine giremedikleri, Visca da olmadığı için Trezeguet de aynı çizgisinde yoluna devam ediyor. Bu saydığım oyuncuların olumlu performansı Trezeguet’in performansını daha üst seviyelere çıkartacaktır. Bir takımın kadro kalitesi ne kadar yüksek olursa oyunculardan o kadar çok verim alırsınız. Rekabetsiz ortamda bir oyuncu kötü de oynasa takımdaki yeri garanti olduğu için performansını yükseltemez” dedi.

TREZEGUETÜST

Maxi Gomez’in kırmızı kart gördüğü maçın hemen ardından gelip oynadığının da altını çizin Giray, “Bunlar rekabetsiz ortamdan kaynaklanıyor. Umut rekabeti üst seviyeye çıkartırsa, çatır çatır oynasa Gomez ondan formayı alabilir miydi? İşte bu nedenle bizim rekabeti üst seviyeye çıkarmamız lazım. Mesela Fenerbahçe bunu yapıyor. Performansı düşen oyuncu bir anda kendini kulübede buluyor. Rekabet ortamının üst düzeyde olması takıma da olumlu yansıyor. Trabzonspor ligin geride kalan 14 haftalık bölümünde bu rotasyonları sağlıklı bir şekilde yapamadı” diye konuştu.

BAKASETAS-13

Bakasetas’ı da VERİRSEK!

Trabzonspor’un şu andaki önemli oyuncusunin Bakasetas olduğunu belirten Giray, “Bakasetas, Yunanistan Milli Takımı’nda gollerini atmaya devam ediyor. Bana göre Bakasetas, Uğurcan Çakır’dan da yüksek fiyata satabileceğimiz bir oyuncu. Kaldı ki Trabzonspor ve Milli Takım’daki performansı yüksek olan Bakasetas’ın talipleri de artacaktır. Burada asıl sorulması gereken soru şu: “Biz Bakasetas’ı verirsek doğru mu yaparız yanlış mı yaparız?” Çünkü Nwakaeme’yi verdik, Cornelius’u verdik, Visca sakatlandı… Tüm bunların ardından bir de Bakasetas’ı verirsek işin içinden çıkamayız. Bakasetas, Trabzonspor’un yıldızı ve en önemli oyuncusudur” dedi.

marc bartra

Takım içinde önemli bir  yeri var!

Trabzonspor’da teknik ekibin Bartra’dan beklentisinin yüksek yüksek olduğunu söyleyen Giray Kaçar, “Bartra’nın şu ana kadar beklentilere cevap verebildiğini düşünmüyorum. Bartra, Trabzonspor’da kamp dönemi de geçirmedi ve bu arada hoca ona da yüklemeler yapacaktır. Çünkü takım içindeki denelerde Bartra’nın önemli bir yeri var. Ben Bartra için yorumumu ilk geldiği gün yapmıştım ve ‘çok önemli bir oyuncu, ayakları muhteşem. Ancak kesicilikte, temas oyununda, hava hakimiyetinde sıkıntıları var’ demiştim” diye konuştu.

Maxi Gomez, Ferençvaroş maçının ardından konuştu

Gomez  gider ama Bartra’yı Vermezler

Basında da Bartra’ya teklik olduğu yönündeki haberleri de yorumlayan Giray, “Açıkçası bu kadar kısa dönemde Bartra’nın gideceğini düşünmüyorum. Çünkü Bartra’dan beklentiler çok yüksek.Maxi Gomez’i verirler ama ben Bartra’yı satacaklarını düşünmüyorum. Stoper hattında gidecekse ‘Vitor Hugo gider’ diyorum. Hugo takımımızın stoper hattındaki en iyi oyuncusu olabilir ama sezon sonu için şartlar değişir. Çünkü Denswil ile sözleşme uzatmışsın, Bartra’yı yeni getirmişsin, böyle bir ortamda sözleşmesi bitmeye yakın olan Vitor Hugo ile yollar ayrılabilir. Ayrıca Hüseyin Türkmen de sözleşmesini yenileyerek morallerdi ve o da kendine yeni bir sayfa açtı. Yerli stoper olarak onu kullanmamız çok önemli” dedi.

Trabzonspor'da tur hesapları! Avcı tüm ihtimalleri masaya yatırdı 2 (2)

Bizim takıma 8 numara şart

Giray, Trabzonspor’un yabancı kontenjanında sınırda olduğunu ancak kontenjanı açmanın kolay olduğunu da belirtirken, “Larsen’i gönderirsin, Peres’i takıma katarsın. Djaniny’yi iyi bir paraya satarsan oraya da iyi bir golcü, iyi bir kanat ya da iyi bir 8 numara alırsın. Gelecek senenin planlamasını yapıyorsak, biz uzun vadeli düşünüyorsak bizim devre arasında bu takıma 8 numara getirmemiz lazım. Neden mi? Marek Hamsik sezon sonunda futbolu bıraksa bizim orta alanda direk olarak oynayan 8 numaramız yok. Zaman zaman o bölgeye Bakasetas’ı çekiyorsun ama onu da sezon sonunda satma durumumuz var. Çünkü Bakasetas gerçekten kariyer zirvesini yapmak üzere” dedi.

Artem Dovbyk22 (1)

DOVBYK bu takımın golcüsü değil!

Son yıllarda Trabzonspor’un transfer gündeminden düşmeyen golcü oyuncu Artem Dovbyk hakkındaki izlenimlerini de paylaşan Giray, “Artem Dovbyk’in bu sezonda gollerini izledim. Adam her türlü golü atmış. Genelde attığı goller yandan ortalara kafa ve ayak golleri. Cepheden, ceza yayından vurup da gol attığını görmedim. Birkaç tane penaltı ve bir de frikik golü var. Attığı gollerin videosu 5 dakikaya yakın. Bizim forvetlerin gollerinin videosunu koysak 10 saniye sonra biter” diye konuştu.

artem dovbyk (2)-1

Artem Dovbyk’in kanadı olmayan takımda iş yapma ihtimali olmadığını söyleyen Giray, “Oyun anlamında Cornelius’un biraz daha çabuğu ve atletiği diyebilirim. Artem Dovbyk bizim takıma geldiği zaman kanadımızın çalışması lazım. Adam leblebi gibi gol atıyor ama kanatlarınız çalışmazsa Dovbyk de çalışmaz. Çünkü atacağı goller kanatların üretkenliğine bağlı. Ceza sahası futbolcusu olarak Umut Bozok ve Maxi Gomez var elimizde. Bizim takıma ceza sahasında adam eksilten, son vuruşlarda etkili olan, mevcutlardan daha farklı özelliklere sahip bir golcü gerekli” dedi.