UEFA'nın şike yapan takımları duyurmasının ardından gündem hareketlendi.UEFA Resmi sitesinde adı şikeye karışan takımların yayınlanmasının yankıları sürüyor. UEFA, geçmişte şikeden ceza alan kulüpleri açıkladı. Listede Fenerbahçe, Beşiktaş, Sivasspor ve Eskişehirspor da yer aldı. Söz konusu belgede şikeden ceza alan takımların 4 tanesinin Türk takımları olduğu dikkatlerden kaçmazken bu cezaların CAS tarafından da onaylandığı belirtildi. 

AİHM BAŞVURUSU YAPILMIŞTI

Bilindiği üzere Trabzonspor Kulübü geçtiğimiz hafta AİHM'ye yaptığı başvuruda UEFA ve FIFA'ya yaptıkları başvurulardan sonuç alamadığını "2010-2011 sezonunda şikenin varlığını kabul etmesine rağmen herhangi bir müdahalede bulunmaması adalet bekleyenler tarafından anlaşılamamıştır" ifadelerini kullanıp hak talep etmişti. 

AHMET METİN GENÇ YENİDEN YARGILAMA İÇİN AĞAOĞLU'NU ARADI

Gündeme gelen bu liste sonrası harekete geçen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç,  yeniden yargılama olabileceğini Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na aktardı.Başkan Genç “Konuyla ilgili hukukçu arkadaşlarla görüştüm. Biri daha önce Trabzonspor’un şike davasını yakından takip etmiş bir isim olan Hakan Orhan’dı. Yeniden yargılama konusunda olumlu görüşlerini bana aktardılar. Daha sonra Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nu arayıp görüşleri paylaştım. O da bana konuyu hukuk departmanına incelettireceğini söyledi. AİHM dosyamız zaten var, bu belgeyle de yeniden yargılama yolu açılabilir. Trabzon için bu durum hak mücadelesidir, tescillenmiş bu durumu Trabzon ve Trabzonlular olarak sürdürmeliyiz. Fikirlerim böyledir, mücadele edelim şehir olarak hareket edelim.” ifadelerini kullandı. AİHM başvurusu yapan Trabzonspor'un izleyeceği yol merak konusu oldu.