Trabzon’a ikinci kez gelen Astoria Grande adlı kruvaziyer gemisi gün boyu şehir limanına demir attı. 800 yabancı turisti taşıyan geminin 1 haftalık yolculuğunun son durağı Trabzon oldu.
Trabzon’a yıllar sonra yeniden başlayan kruvaziyer turizmi ilgi odağı oldu. Astoria Grande gemisinin kaptanı ise turistlerden Karadeniz’e çok yoğun talep geldiğini belirtti.
Soçi’den kalkan gemi Karadeniz kıyılarını dolaşarak Marmara ve Ege’ye gidiyor. Bu yıl başlayan kruvaziyer turizmi tek gemi ile yabancı turistleri gezdirirken gelecek yıl birden fazla gemiyle daha uzun süreli seyahatlerin planlandığını açıklandı.

Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi! Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi!

WhatsApp Image 2022-09-16 at 18.39.17
TURİSTLER KARADENİZ İLLERİNİ ÇOK SEVDİLER


Kaptan, “Soçi’den cumartesi günleri yolcumuzu alıyoruz. Zaman zaman rotamız değişmek üzere Karadeniz illerini ziyaret ederek 1 haftada turu tamamlıyoruz.


ÇOK YOĞUN TALEP VAR


Önümüzdeki yıl şirketimiz birden fazla gemiyle bu turu yapmayı istiyor. Çünkü çok yoğun talep var. Çok sevdiler Karadeniz illerini. Erken başlayıp daha geç bitireceğiz.

WhatsApp Image 2022-09-16 at 18.39.29
BÜYÜK BİR AVANTAJ


Turistlerimiz yerine göre alışverişi tercih ediyorlar. Denize girilecek yerlerde denize girmeyi tercih ediyorlar. Ödeme sistemi Türkiye’de kullanıldığı için rahatlıkla alışveriş yapabiliyorlar. Çok büyük bir avantaj bu.” ifadelerine yer verdi.