Terör örgütü Karadeniz’e gönderecek örgüt mensubu bulamıyor. Hemen her gün gönderilmesi planlanan kişilerini adının değiştiği öğrenildi.

ÖLÜM KORKUSUYLA YAŞIYORLAR

PKK terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla yapılan çalışmalar çerçevesinde örgüt üyelerinin telsiz konuşmalarından Tunceli kırsalından Doğu Karadeniz Bölgesi’ne örgüt üyesi gönderilmek üzere bir hareketlilik olduğu tespit edildi.  PKK terör örgütünün yeniden Doğu Karadeniz Bölgesi'nde faaliyete geçmek için harekete geçtiği fakat bölgeye gönderecek örgüt mensubu bulamadığı belirlendi. PKK terör örgütünün Karadeniz kırsalında daha önce örgüt adına faaliyette bulunmuş ve örgütün çeşitli kategorilerinde arananlar listesinde yer almış örgüt üyelerini bölgeye göndermeye çalıştığı öğrenildi. Bölgeye gönderilmek üzere bir çok ismin belirlendiğini tespit eden güvenlik güçlerini teröristlerin geçiş güzergahlarında 24 saat devriye atıyor, pusuda bekliyor.

BÖLGEYE HİÇBİRİ GELMEK İSTEMİYOR

Tunceli kırsalında sayıları iki elin parmakları geçmeyecek kadar azalan örgüt üyelerinin bölgeye gelmek istemediği öğrenildi. Yunanistan’a kaçmak isterken yakalanan PKK terör örgütü üyesi Rezzan kod adlı Gürkan Düz'ün ifadelerinde gerçek gün yüzüne çıktı. Alanlarının ciddi bir şekilde kısıtlandığını belirten terörist Gürkan Düz, Örgüt mensupları, güvenlik kuvvetlerince özellikle hava destekli düzenlenen operasyonlarla etkisiz hale getirilme korkusu yaşadığını söyledi. Düz, örgütten kaçmak isteyenlerin infaz edildiğini belirterek, “İHA ve SİHA’lar örgütün alan hakimiyetini ciddi şekilde kısıtladı. Örgüt mensupları her an öldürülme korkusuyla yaşıyor” dedi.