Gelecek Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcısı Hüsemattin Özdoğan, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin bu yıl Ramazan ayında neden iftar çadırlarını açmadığını sordu. Pandemi veya bütçenin yetersizliğinin çadırların açılmamasıyla ilgili bir gerekçe olamayacağını söyleyen Özdoğan, “İftar çadırı açılmama konusunda şimdiden söyleyelim pandeminin arkasına sığınmayın. Artık belediye bütçesi yetersiz diye bir açıklamada yapmayın. Çünkü sırf ahde vefa için sadece Van'da bir sokak yaptırmak için 15 milyon destek veren bir belediye Trabzon halkına sıra geldiği zaman maddiyatı öne süremez” ifadelerini kullandı.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ekim 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ekim 2022"

MADDİYATI ÖNE SÜREMEZSİNİZ

İftar çadırlarının açılmasında Belediyenin bütçeyi öne süremeyeceğini söyleyen Özdoğan, “Her yıl ramazan ayında Trabzon’un belli noktalarında iftar çadırları kurtulurdu ama ne yazık ki bu yıl kurulmadı ve nedeni de açıklanmadı. İftar çadırı açılmama konusunda şimdiden söyleyelim pandeminin arkasına sığınmayın. Çünkü devlet bile maskeyi kaldırdı. Artık belediye bütçesi yetersiz diye bir açıklamada yapmayın. Çünkü sırf ahde vefa için sadece Van'da bir sokak yaptırmak için 15 milyon destek veren bir belediye Trabzon halkına sıra geldiği zaman maddiyatı öne süremez” dedi.

MİLLETİN HAKKINI ALACAĞIZ

Özdoğan, “Belediyenin ve kendilerinin reklamını yapmak için piyasa değerinin üstünde dergi broşür bastırdınız. Ama sıra vatandaşa gelince maddi sıkıntı var diyemezsiniz. Trabzon halkına bir açıklama yapmak zorundasınız. Durumu olmayan vatandaşlar iftar çadırına giderek iftarını yapıyordu ama bunu da ellerinden alıyorsunuz. Şunu sakın unutmayın gün gelecek bu yaptınız haksızlıkların hesabı tek tek sorulacak. Bu milletin hakkını sizden alacağız” diyerek Büyükşehir Belediyesine seslendi.

Fatoş YETİMHELLAÇ