Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında başvurulan GELECEĞİN ARAÇLARI: ELEKTRİK VE HİBRİT Projesi hibe almaya hak kazandı.

Elektrikli ve Hibrit Araçlar Eğitimi, Elektrik Araçlarda Çalışmak İçin Talimat Verilen Teknisyenler - Seviye 1, Araçlarda Yüksek Gerilim Elektrik Eğitimi, Elektrikli ve Hibrit Araçlarda Yüksek Voltaj ile İlgili Uzman ve Yönetici Eğitimi, Yüksek Gerilim Batarya Eğitimi, Şarj İstasyonu Eğitimi, Elektrikli ve Hibrid Araç Kullanımı, Elektrikli Araçlara Acil Müdahale konularında Trabzon ve ilçelerinden katılan ; 
motorlu araçlar teknolojisi öğretmenine, Makine Teknolojisi Alan öğretmenleri ile Elektrik öğretmenlerine ( 11 öğretmene) 3 gün boyunca Prof Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde (1 günü teorik 2 günü uygulamalı) toplam 24 saatlik eğitim gerçekleştirildi.

Uzungöl’de yüzde 90 doluluk oranına ulaşıldı Uzungöl’de yüzde 90 doluluk oranına ulaşıldı

20-21-22 Haziran 2023 tarihleri arasında eğitim gercekleştirilmeye devam ediyor. 

25 Haziran 2018 tarihinde Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A. Ş. kurularak başlatılan yerli otomobil girişiminin Milli Eğitim Bakanlığı'na yansıması olarak kurulan elektrikli araçlar eğitimlerinin sonucu olarak bu eğitimimiz gerçekleştirilmiştir. Amacımız elektrikli araçlar sektöründe ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirerek aynı zamanda ülkemizin istihdam olanaklarının çeşitlendirilmesine katkı sağlamaktır.