Evet, güzel ve unutulmaz bir yıldı.

Umutla başlanan ve zaferle sonuçlanan bir sezon.

Herkesin mutluluğunun tavan yaptığı bir yıldı.

İnanıyorum ki hiçbir zaman bu yıl unutulmayacak.

Bırakın Trabzonsporluları, bu yılı tüm Dünya unutmayacak, o kutlamaları izledikten sonra.

Gerçekten her türlü mutluluğu birlikte yaşadığımız bir sezondu.

Yaşatanlara teşekkürler. Hepiniz kalbimizde unutulmaz bir yere sahip oldunuz artık.

Umarım bundan sonraki yıllarda ‘O sene bu sene. Bundan sonra her sene’ sloganı ile birlikte Trabzonspor’un altın çağının başlangıcı olur.

Biz şampiyonluğa nasıl ulaşılacağını gösterdiğimiz gibi nasıl coşku ile paylaşılacağını da gösterdi.

İşte böylesi özel sezonun son maçına Başakşehir karşısında İstanbul’da çıktı Trabzon.

Abdullah hoca yine ideale yakın bir 11 ile çıkardı takımı sahaya.

Şampiyon Trabzon için formalite maçıydı ancak Başakşehir için Avrupa’da olmak adına kazanmak zorunda olduğu bir müsabakaydı.

Trabzonspor’u Başakşehirli oyuncuların alkışlaması, oyuncular ve Abdullah Avcı’ya çiçek vermeleri ile güzel görüntüler ile başladı maç. Ardından defansın pozisyon hatasında çok erken bir golü gördü kalesinde Trabzonspor. Ardından yine bir yan top ve fark ikiye çıktı. Bu gollerde sonra kontra atak ile fark 3’e çıktı. Tabi ki ne olursa olsun şampiyon takım böylesi bir görüntü vermemeliydi.

İkinci yarıda bunu gördü ki Abdullah hoca oyuna müdahale etti, ardından fırsatlar ve gol geldi. Goller gelebilirdi ancak Başakşehir kalecisi Volkan inanılmaz kurtarışlar yaptı. Yine de geç kalmıştı Trabzon. Tabi ki şampiyon takım böylesi sonuç ve oyun ile sezonu kapatmamalıydı.

Yine de şampiyonluk nedeniyle mutluyuz ve son dönemdeki sonuçlar ve düşüşü görmezden gelebiliriz. Ancak gelecek yıla dair uyarıları da bu dönem için almalıyız.