Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ganita-Faroz Projesinin yüzde 50’si tamamlandı.

Trabzonspor'un efsane ismi Ahmet Suat Özyazıcı ameliyat oldu Trabzonspor'un efsane ismi Ahmet Suat Özyazıcı ameliyat oldu

Ekonomik şartlardan dolayı artan inşaat maliyetleri Ganita-Faroz Projesini de yavaşlattı. Tüm olumsuz şartlara rağmen çalışmaların sürdüğü kaydedildi. Ekim-Kasım ayına kadar çalışmalarda sona yaklaşılacağı belirtildi. 30 Mayıs 2021’de imzalanan sözleşme tarihinden 30 Şubat 2022’e kadar 182 günün yağmurlu geçtiği ifade edildi. Olumsuz hava şartlarının projeyi önemli derecede etkilediği görüldü.

Yüklenici firma “Trabzon’da her gün hava durumunda gözlerimiz. Yağacak mı yağmayacak mı? Bir haftalık program yapıyoruz. Hava şartları değişiyor. Bu sefer programda değişiyor. Hem hava şartları hem ekonomik şartlar gecikmelere neden oldu. Projeyi alnımızın akıyla bitirip Trabzon’a kazandırmayı düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Projede seyir terasları, iskele, yeme-içme alanları tematik bahçeler, küçük meydanlar, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolu, fındık büfeleri yer alıyor. Ganita-Faroz Sahil Düzenleme Projesi, 2023 yılının ilk yarısında tamamlaması hedefleniyor.