Trabzonspor’un Beşiktaş maçı öncesi kazanması adına önemli olan takım savunmasını güçlü ve birlikte yapıp yapamayacağıydı. Monaco maçında bu yönde iyi sinyaller veren bordo-mavililer farklı bir galibiyet elde etmişti. Beşiktaş gibi hücum aksiyonları fazla olan takıma karşı da Trabzonspor’un savunmayı birlikte yapabilmesinin, bireysel oyuncu katkısından daha önemli olduğunu düşünüyordum maçtan önce.

Maçın ilk yarısında Trabzonspor, topu Beşiktaş’a bıraktı ama oynayacak alan bırakmadı. Ghezzal ve N’Koudou ile kanatlardan etkili olmaya çalışan Beşiktaş, çok sayıda ceza sahasına orta yaptı ama Weghorst’un yalnız kalması nedeniyle etkili olamadı. Trabzonspor ise orta alanda hakimiyetini kurup hızlı ve etkili hücumlar ile daha fazla net fırsatlar yarattı. Kornerden gelen topta Maxi Gomez’in golü ile rahatlayan Trabzonspor, Beşiktaş’ın da ateşi sönmesi nedeniyle çok organize olup kontrolü eline aldı. Burada defansın adamı kaçırmasıyla Beşiktaş golü buldu. Ardından Trabzon, bu kez rakip defansın hatasında Trezeguet ile golü bulup soyunma odasına üstün gitmeyi başardı.

Maçın ikinci yarısında Beşiktaş’ın baskı kuracağı belliydi. Ancak yine de Trabzonspor soğukkanlı kaldı ve rakibine fırsatlar vermedi. Bu süreçte Bardhi’nin kaçırdığı gol bence galibiyet yolunda kırılma noktasıydı. O gol olsa Trabzonspor maçı koparacaktı. Sonrasında şuursuz baskı ve ardından Cenk’in golü Beşiktaş’ı taraftarının de etkisiyle baskı yapmaya itse de Trabzon buna fırsat vermedi.

Bardhi’nin kaçırdığı gol nedeniyle ben Trabzon’un galibiyeti kaçırdığını ve bir puana bu tabloda sevinmeyeceğine inanıyorum. Ancak Beşiktaş için işler iyice kötü. Çünkü rakip evinde şampiyonluk adayı hiçbir rakibini yenemezken, giderek oyun gücü de azalıyor.