İyi futbol "İyi" futbolcularla oynanır. Doğrudur... Peki Trabzonspor’un şu anki mevcut kadrosunda iyi futbolcu var mı diye soru yöneltsem sizlere? Biliyorum vereceğiniz cevap net ve şu şekilde olur:  “Hugo, Uğurcan, oynarsa Nwakaeme… Peki böyle bir kadrodan iyi futbol oynaması beklenebilir mi? Tabi ki hayır. Zira Trabzonspor da iyi oynamayarak bir yerde bunu teyit ediyor. O nedenle kimse suçluyu başka yerlerde aramaya kalkmasın. Suçlu böyle bir kadroyu oluşturandır. O zaman suçlu Ahmet Ağaoğlu’dur!

KİM ALDI ARKADAŞ?

Futboldan hiç anlamayan birisini (bizim simitçi Ali Haydar, bizim boyacı Ahmet) takımın başına getirin, yemin ediyorum böylesine saçma sapan transferler yapmazdı. yapamazdı! En azından on transferde yarı yarıya isabet kaydederdi. Ve soralım transferi gerçekleştirenlere. Bu kadro nasıl kuruldu? Bu kadro nasıl oluştu? Bu oyuncuları kim aldı? Bu oyuncuların alınmasında kimler aktif rol oynadı? Transfer edilen oyuncuların transferleri nasıl gerçekleşti? Transferlerde hangi menajerler kullanıldı? Kullanılan menajerlerle kimler yol arkadaşlığı yaptı? Bu soruların hepsi acilen cevap bulmalıdır. Kamera ve mikrofon gördü mü, işi şova döndüren Ahmet Ağaoğlu, basın önüne çıkıp, şov yapmayı bir kenara bırakıp, bu sorulara mutlak suretle cevap vermelidir. Aksi takdirde o koltukta oturması her geçen gün kendisi için ızdıraba dönüşecektir.

GEREĞİNİ YAPAR MI?

Katıldığı bir TV programında dinledim. Mutlaka taraftarlar da izlemiştir Ağaoğlu’nun konuk olduğu bu programı. Ahmet Ağaoğlu o programda, kesin ifadelerle şunları söylemişti ”Başarısızsanız, oturduğunuz koltuğu bırakacaksınız, eğer ki bırakmayan olursa bu Trabzonspor’a en büyük ihaneti yapıyor demektir, Ben de başarısız olsam ben de ihanet yapıyorum demektir.”

Ağaoğlu bunları söylemişti. Merak ediyorum ihanetin karşılığını başarısızlık olarak addeden Ahmet Ağaoğlu bundan sonraki süreçte nasıl bir karar verecek? Nasıl bir yol haritası izleyecek? Yoksa, “Dilin kemiği yok” deyip, söylemlerinin arkasında durmayacak mı? Görünen köyde Ahmet Ağaoğlu’na camiada hiç güven kalmamış! Ağaoğlu’na güven kalmadığı gibi Ağaoğlu’nun kredisi de kalmamış.. Bundan sonra ne oluru hep birlikte izleyip göreceğiz.

HİÇ KARIŞMADILAR

Sapla sapan ayrılmalı! Yani yapılan transferlerde öküzün altında buzağı aranmamalıdır! Bakıyorum bilir-bilmez,  anlayıp-anlamaz herkes yorum yapmaya çalışıyor. Yapmayın, etmeyiniz. Transferleri Ahmet Ağaoğlu ve Newton birlikte yapmıştır. Biraz biraz Ertuğrul Doğan’ın bilgisi olmuştur. Hani ya sizlerin olur-olmaz eleştirdiği Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp var ya. Hani ya Trabzonspor’da alınan her kararda suçladığınız As Başkan Mehmet Yiğit Alp var ya. İnanın yapılan bu transferlerin hiç birisinde ne dahli var ne de bilgisi? Alp de bizler gibi yapılan transferleri sonradan duyuyordu. Bir ikincisi, scout ekibini eleştiriyorsunuz, adamlara bir şey soran yok ki! Onlar da sorumluluk alsın. Onlar da “Evet bu transfer bizlerin sayesinde gerçekleştirilmiştir” desin. Adamlar adeta garip gibiler! Gerçi neden garip gibi olmasınlar ki, futbolu yiyip yutan, futbolun kitabını yazan, futbolcunun yürümesinden iyi olup olmadığını anlayan bir başkanları olduktan sonra scout ekibine gerek var mı? Onların fikrine zikrine ihtiyaç var mıdır? Ne mutlu bizlere ki, futbolla ilgili her şeyi bilen bir başkana sahibiz!

FİLM İCABI MI DEVİRMİŞTİ!

Daha önce yazmıştım aklıma deli deli sorular geliyor diye… Aklıma gelenleri yazmayayım diyorum ama yapamıyorum. Sezon başı, Abdullah Avcı’yla her konuda anlaşılmış, iş kamuoyuna açıklanmaya gelmişti. Sonrasında ne olduysa, (ne olduğunu bizler biliyoruz da) Başkan Ahmet Ağaoğlu masayı bir anda yıkıverdi! Yıkılan bu masadan sonra akıllara bir çok soru düştü. Acaba dedik Avcı’nın şartları mı ağır geldi? Acaba dedik Avcı işi bilerek yokuşa mı sürdü? Acaba dedik Avcı ile yapılan konuşmada yönetim kurulunun istemediği şartlar mı ortaya kondu? Acabalar böyle devam ediyor… Falan filan diye gidiyor. Gelelim şu an yaşananlardan vardığımız sonuca. Edindiğimiz bilgilere göre bütün transferlerde Ahmet Ağaoğlu’nun imzasını görmekteyiz. Transfer konusunda işine hiç kimseyi karıştırmadığı gibi alınacak oyuncu için önceden bir başka yetkiliye bilgi vermediğini de öğrendik. Dedik ya aklımıza deli sorular geliyor diye. Ahan onlardan birisi. Ahmet Ağaoğlu Abdullah Avcı’yla masaya demek ki sezon başı filim icabı oturmuş! Masaya otururken beyninde teknik adam olarak Newton varmış! Ahan onlardan ikincisi. Bize göre hiçbir tecrübesi olmayan Newton neden tercih edilmiş? Burada da şunu sormak istiyorum, Ağaoğlu’nun Newton’u tercih etmesindeki neden, transferlerde rahat hareket etmesi için mi olmuş? Yapılan transferlere bakın İngiliz menşeli ve Newton olurlu! Daha deli sorular var da, şimdilik burada kesip, suyu fazla bulandırmayayım!

HEPSİNİ SAF DIŞI BIRAKTI!

Kendisine müdahale edecek! Kendisine dur diyecek! Kendisinin karşısına dikilecek! Kendisine yanlış yaptırmayacak! Kendisine yanlış adım attırmayacak! Herkesi bir bir saf dışı bıraktı Ahmet Ağaoğlu. Önce Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’yla yol ayrımına gidildi. Sonra Futbol Şubesi Sorumlusu Haluk Şahin’i istifa noktasına getirdi. Şimdide bir diğer başka yöneticileri saf dışı gayreti içerisine girdi. Ne başkan değil mi be? Var mıdır bir başka örneği? Gelmiş midir bugüne değin kendi gibi birisi? Yönetiliş şekli çok eleştirilen Muharrem Usta’yı bile aratır cinsten bir başkanlık portföyü çizmektedir. Helal olsun Ağaoğlu’na!  Şu camiada istediği gibi atını koşturdu, koşturuyor ya, alkışlıyoruz kendisini!

TERS YÜZ YAPIN BAKALIM

Ne deniyor;  Abdullah Avcı iyi bir teknik adam değilmiş? Ne deniyor;  Abdullah Avcı takımı oynatamıyormuş? Ne deniyor; Abdullah Avcı bu takımın teknik direktörü olamazmış? Burada biraz şeytanın avukatlığını yapayım! Abdullah Avcı’yla sezon başı anlaşılmış olsaydı, bu gün transfer edilen oyuncuların hangisini transfer ederdi. Hangilerini kadrosunda görmek için hamle yapardı? Hadeyin paçan yetiyorsa Avcı’dan bunların cevabını alın! Burayı geçelim. Trabzonspor ligde dört büyük takımdan birisidir… Buna itirazı olan var mı? Tabi ki hayır. O halde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın kapısını çalıp, onlara şöyle seslenelim. “Kötü durumdayız, transfer yapmak için kadromuzu boşaltmamız lazım elimizde iyi mallar pardon futbolcular var, alın bunlardan bir kaçını” dersek. Bu kulüpler hangi futbolcumuza ya da futbolcularımıza talip olurlar? Bunu ters yüz yapsak, Trabzonspor gitsin bu üç kulübe “Bize oyuncu verin“ diye istek de bulunsa,  gözü kapalı elini o takımların içerisine soksa, yakaladığı oyuncuların hangisini biz istemeyiz diyebilir? Arkadaşlar işin özeti bu!  Ağaoğlu yaptığı transferlerin hesabını kesinlikle vermelidir.

BİLAL TAMAM DA YA DİĞERLERİ!

Bozuk plak gibi Bilal Başacıkoğlu’na takınılmış! Aşağıya tükür Bilal! Yukarı tükür Bilal! Plağın arka yüzünü çevir Bilal… Plağın ön yüzünü cevir yine Bilal… Kim bir şeyler yazmaya kalkıyorsa o an hedefine mutlaka Bilal’i koyuyor. Bilmezler ki Bilal’e gelene kadar, neler var neler? Tamam Bilal Başacıkoğlu burada! Hani ya Diabate?, Hani ya Nwakaeme? Hani ya Afobe? Hani ya Baker? Hani ya Campi? Hani ya Marlon? Hani ya Flavio? Hani ya Djaniny? Hani ya Plaza? Hani ya büyük paralarla transfer edilen bu oyuncular nerede? Buldunuz bir Bilal vurun abalıya misali sürekli o çocuğa vurmaya çalışıyorsunuz!  Ayıp be!

AKÇAABAT HORONU ÖĞRETİN

Gelelim bizim anlı şanlı yerli oyunculara! İki Abdulkadir, Uğurcan ve Serkan! Bunlar olmadan ‘Oldum’ havasına girmişler o havadan bir türlü çıkamıyorlar. Tez zamanda bu oyuncularımıza Akçaabat horonunu öğretmeleri lazım. Her telden çalan başkan Ağaoğlu Akçaabat oyununu da bu oyuncularımıza öğreteceğine inancım tamdır! Bilirsiniz, Akçaabat horonu dik ve sert oynanır. Bu dört arkadaşımız maalesef sahada ne dik oynayabiliyorlar ne de sert? Şuradan iddia ediyorum Uğurcan hariç Ömür, Serkan ve Parmak, ligin başka takımlarına gitsinler, bu performansları ile forma bulmak için en kral teşrifatçıdan daha iyi el feneri tutmaları gerekir ki, o giyecekleri formayı bulabilsinler..

BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

Bir varmış bir yokmuş gibi hayat! Daha dün elini öperdik! Daha dün çaylarımızı birlikte yudumlardık! Daha dün biz ona ‘baba’ o bize ‘evlat’ derdi! Daha dün otelinde oturup. bazen hayatın gerçeklerini konuşurduk. bazen en çok sevdiği Trabzonspor’a dalardık. bazen de Burhan Bektaş abimizle gırgır-şamata yapardık! Daha dün, güler yüzü sevecenliğiyle bizlere moral vermeye çalışırdı! Vay anasını be! Daha dün dediğimiz her şeyi bir bir kaybetmeye başladık. Bir Trabzon beyefendisi. örnek insan diyebileceğimiz nadir insanlarımızdan, nadir büyüklerimizden, nadir abilerimizden birisini daha kaybettik. Cidden çok çok üzgünüm. Cidden kendimi tutamayıp ağlıyorum. Vay anasını be. Hüseyin Usta ağabeyimizi de ebedi yolculuğuna uğurladık. İnsanın inanası gelmiyor. Ama bir gerçek de var, nasıl ki doğduğumuza inanıyorsak, bir gün de öleceğimize inanacağız. Ve öyle yaşayacağız. Hüseyin ağabeyimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.