Uzun bir aradan sonra Süper Lig'de mutlu sona ulaşan Trabzonspor'un şampiyonluğu halen daha dünyada yankı uyandırmaya devam ediyor. Avrupa'nın bir çok yerinde kutlanılan şampiyonluk Fransa'da da coşkuyla kutlandı.

Trabzonspor’un Şampiyonluk Kutlamaları Avrupa’da da bütün görkemiyle devam ediyor. Le Mans Anadolu Kaplanları Trabzonsporlular Derneği şampiyonluk kutlamasında saatlerce horon tepildi.

Fransa’nın Le Mans şehrinde yaşayan Trabzonsporlular görkemli bir şampiyonluk kutlaması yaşadı. Trabzonsporlular Derneği tarafından düzenlenen geceye Türkiye’den İsmail Türüt başta olmak üzere birçok sanatçı  renk kattı. 

Osman Alkan’ın Dernek başkanlığını yaptığı Le Mans Anadolu Kaplanları Trabzonsporlular Derneği Trabzon’u, Karadeniz’i, Türkiye’yi Fransa’da en iyi şekilde temsil ederek görkemli bir şampiyonluk kutlaması organize etti. 

Hafta sonu düzenlenen geceye başta İsmail Türüt olmak üzere birçok sanatçı ve müzik gurubu katıldı. 
İsmail Türüt’ün saatlerce sahnede kalarak coşkunun tavan yaptığı gecede yöresel horonlar oynandı. Geceye Fransız ve diğer ülke vatandaşlarınında eşlik etmesi dikkat çekti. 

Dernek, yurt dışında olan ve memleket hasreti çeken herkesi bu şampiyonluk kutlamasında buluşturmanın gururunu yaşadı. Le Mans Trabzonsporlular Derneği Başkanı Osman Alkan uzun bir aranın ardından yeniden düzenlenen bu büyük buluşma için herkese teşekkür etti. 

Osman Alkan, Derneğin en büyük heyecanı 2011’de yaşadığını ve o gün organize ettikleri geceden sonra resmi olarak şampiyonluk sevincini yaşayamadıklarını da dile getirdi. Gurbette yaşayan herkes Trabzonspor’un yıllar sonra gelen bu anlamlı şampiyonluğunun coşkusunu yaşadı. 

İşte Sevilla'nın Abdülkadir Ömür için gözden çıkardığı bonservis bedeli İşte Sevilla'nın Abdülkadir Ömür için gözden çıkardığı bonservis bedeli

Çoşkulu geceye Rennes şehrinde yaşayan ünlü iş adamı İbrahim Kotan, Angers Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Albayrak ve Nantes şehrinde yaşayan İsa Sevencan'da katıldı. 

Etkinlikte sanatçılar İsmail Türüt, Remzi Çoban, Ramazan Yanık, Suat Gülhan, Mesut Açıkpazu, Filiz Yıldrım, Kurtuluş Eyıbıl ve Ömer Erol sahne aldı. Geceye katılan gurbetçiler “Bizler zaman zaman Avrupa’dan maçlara gidip geliyoruz. Şimdi Şampiyonluk gururunu hep birlikte Le Mans’ta yaşadık. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. İnşallah bu gururu ve sevinci bundan sonra sık sık yaşayıp daha fazla beklemeyiz. Başta başkan Ahmet Ağaoğlu olmak üzere Asbaşkan Ertuğrul Doğan, eski yeni yöneticiler ve Abdullah Avcı nezdinde bütün takıma bir kez daha teşekkür ediyoruz’ dediler.