PSG'de LGBT temalı formayı giymeyen ve Fransa'daki baskılardan usanan Idrissa Gueye, Fransız ekibinde mutsuz.

Galatasaray'da orta saha arayışları tüm hızıyla devam ediyor.  Yönetim, bu alana önemli bir ismi getirerek sorunu çözmeyi düşünüyor. Sportif Direktör Cenk Ergün, gündemine PSG'in 32 yaşındaki yıldızı Idrissa Gueye'yi aldı.

Fransız ekibi ile olan sözleşmesi önümüzdeki sezon bitecek olan Senegalli’nin kadroya dahil edilmesi için tüm şartlar zorlanacak.

Gueye LGBT formasını reddetti, kadroya alınmadı

Geçtiğimiz sezon Fransa Ligue 1 şampiyonu Paris Saint-Germain (PSG), ligin bitimine bir hafta kala Montpellier'ye konuk oldu. Maça iki takım da homofobiyle mücadele günü için özel hazırlanan gökkuşaklı formayla çıktı. PSG'nin 32 yaşındaki Senegalli Müslüman futbolcusu Idrissa Gueye ise bu formayı reddetti. Idrissa Gueye, maç kadrosunda da yer almadı.

"Yaptırım uygulanmalı"

Konuyla alakalı LGBT+ Spor Federasyonu Başkanı Eric Arassus, açıklamada bulundu. Arassus, "Idrissa Gueye'ye yaptırım uygulanmalı, o mükemmel bir oyuncu ancak din spora karışmamalı.."  ifadelerini kullandı.

Baskılardan usandı, ayrılmak istiyor

İtalyan basını acı haberi verdi! 4 Türk'ün cansız bedenlerine ulaşıldı İtalyan basını acı haberi verdi! 4 Türk'ün cansız bedenlerine ulaşıldı

Bu açıklamaların ardından Müslüman oyuncu Fransa'da yoğun baskı altında. Yıldız oyuncu şu günlerde baskıdan bir hayli bıkmış durumda. Baskılardan usanan Idrissa Gueye, Fransız ekibi PSG'den ayrılmak istiyor.