Ligde fırtına gibi esen Trabzonspor’a karşı yapılan düşmanlık ters tepti. Flash TV’de düzenlenen bir programda, "Türkiye Milli Takımı'nı bir kez tebrik etmemiş adamın Trabzonspor'u tutuyor olması bir anlam ifade etmiyor mu? Pontusçuluk bu.” ifadelerini kullanan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Vedat Yenerer’in ardından tepkiler üzerine Flash TV’den de özür açıklaması geldi.

Flash TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, “Trabzonluları üzmek bizim aklımızın kenarından geçmez. Orada bir arkadaş biraz sevimsiz laf etti ama programdaki herkes ona tavır koydu. Yine de Trabzonlular üzüldüyse kendilerinden özür dileriz. Trabzon bizim. Bize her yer önce Giresun sonra Trabzon.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Flash TV’de düzenlenen bir programa katılan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Vedat Yenerer, Fener Rum Patriği Bartholomeos hakkında yapılan espirileri gerçekmiş gibi ele alıp, “Partholomeos, ne Fenerbahçe ne büyük takımları anmamış, Türkiye Milli Takımı'nı bir kez tebrik etmemiş adamın Trabzonspor'u tutuyor olması bir anlam ifade etmiyor mu? Pontusçuluk bu. Resmen spora siyaset karıştırıyorlar. Yunan istihbaratı Pontosculuğa önem veriyorlar.” ifadelerini kullanmıştı.  Skandal açıklamalar kısa sürede büyük tepki toplamış, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Trabzonlu Yavuz Aydın, “Trabzonspor bizim namusumuzdur, siyaset üstü değerimizdir. Flash TV’nin haber tarzını ve adı geçen gazetecilerin yanlı ve saldırgan tavrını şiddetle kınıyorum.

Trabzonspor’a ne el sürdürürüz,  ne laf söyletiriz!” eleştirilerinde bulunmuştu.  Açıklamaları büyük tepki çeken Yenerer, "Çok değerli Trabzonlular ve şampiyonluğa koşan Trabzonsporlular. Dün gece Flaş TV'de PKK/ FETÖ/DHKP-C ve sözde Ermeni/ Sözde Pontus soykırımcılarına, Yunan istihbaratının birlik ve beraberliğimiz bozma amaçlı verdiği desteğe dikkat çekip, çalışmalarından birinin pontusçuların Yunanistan'daki açıklamalarına, üretilen sözde espri amaçlı sahte videolara dikkat çektim. Ortodoks kilisesinin Başpapazının, bir din adamının Trabzon'da Trabzonspor maskesini takarak spora bilerek siyaset kattığına dikkat çektim.

Bu algı amaçlı çalışmaları yalanlamadıklarını hatırlatarak, Trabzonspor’umuzun başarısına gölge düşürdüklerini defaten belirterek kınadım ve "uyanık olmamız gerekiyor" diyerek dikkat çektim. Programın sadece tanıtım videosuna bakarak şahsıma ve İyi partimize ağır eleştiriler ve protestolar olmuştur. Ben Türk milliyetçisi olarak, Trabzon’umuz için canımı veririm, Trabzon'un taşını vermem, Asla kara çalmam. Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Ama yine de, bana kızan (AKP Trolleri Hariç) can kardeşlerim Trabzonlulardan ve Trabzonsporlulardan özür dilerim…” açıklamalarında bulunmuştu.