Sakatlığı bulunan Trabzonspor'un Slovak yıldızı Marek Hamsik Kopenhag maçında sahada olabilir.

Trabzonspor'dan üzen haber! Trabzonspor'dan üzen haber!

Trabzonspor'un dünya yıldızı oyuncusu Marek Hamsik Sivasspor ile oynanan Süper Kupa maçında sakatlanmıştı. Slovak oyuncu bu sakatlığın ardından en az 1 ay sahalardan uzak kalacak. Bununla birlikte, tecrübeli oyuncunun son dönemde kendisine verilen tedavi programına sıkı sıkıya bağlı kalması, iyileşme sürecinin beklenenden daha hızlı ilerlemesini sağladı. Kopenhag rövanş maçında oynama ihtimali ortaya çıktı.

son-dakika-trabzonspora-marek-hamsik-mujdesi-KLSjfELN

Marek Hamsik Kopenhag maçında oynayacak mı?

Önümüzdeki hafta oynanacak kritik maçta sahada olmak isteyen tecrübeli futbolcu, doktorların verdiği programın yanı sıra fiziksel eksikliklerini gidermek için antrenmanlarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Marek Hamsik'in Kopenhag'a karşı oynayıp oynayamayacağı maç günü belli olacak.

hamsik-1200_600x347

35 yaşındaki yıldız, bir gün önce (gelecek hafta Salı) sağlık ekibi tarafından kontrol edilecek. Onaylanırsa kadroya dahil edilecek. Forma ile ilgili son kararı Abdullah Avcı verecek. Geçen sezon Göteborg'dan Trabzon'a transfer olan Marek Hamsik, bordo mavisi formayla 33 maçta 2 gol + 4 asistlik katkı sağladı.