Trabzonspor gerek takımıyla gerekse de camiasıyla şampiyonluğa koşuyor. Ancak sahadaki bazı hakem kararları takımın başarısına gölge düşürüyor. 2019-2020 sezonunda özellikle tam puan farkını açacağı haftada Trabzon’daki Başakşehir maçında Fırat Aydınus’un yanlı yönetimine takılan Trabzonspor bu sezon ezeli rakiplerinden uzaklaşınca bu kez lehine kararlar veriliyor. O maçta Nwakaeme’ye yapılan yüzde yüzlük penaltı verilmemişti.

WhatsApp Image 2022-01-08 at 11.35.12 (11)

LEHİNE DE ALEYHİNE DE KARAR İSTEMİYOR

Sezon başında yarış kafa kafaya giderken 3 maçta aleyhine hakem kararlarıyla karşı karşıya kalan bordo-mavililer sert açıklamalar yapmış TFF ve MHK’yi topa tutmuştu. Daha sonra yarışta rakipleriyle farkı açan Trabzonspor’un özellikle Gaziantep ve son oynadığı Öznur Kablo Malatyaspor maçında lehine kararlarla başarısı gölgelendi.

Dün akşam bütün kanallarda ki yorumcular ve sosyal medya bu yönde aynı fikirde birleşti. “Trabzonspor’un başarısına gölge düşürmeyin, lehine de kararlar vermeyin, önünü de kesmeyin”

WhatsApp Image 2022-01-08 at 11.35.12 (6)

İŞTE MALATYA MAÇININ KRİTİK POZİSYONLARI

7. Dk.

Peres’in sağ tarafta Hafez’in yüzüne bilerek isteyerek yaptığı sert hareket kırmızı kart olmalıydı.

Kırmızı kart+ VAR müdahalesi..Şiddetli hareket.

9.dk

Dorukhan ceza sahası sağ dışı sağ çaprazında Choular’ın müdahalesiyle yerde kaldı. Çizgiler kapladığı alana dahil olduğu için pozisyon penaltı olmalıydı.

60.dk

Bakasetas’ın kullandığı pozisyon da eller kapalı ve oynama yok. Devam kararı doğruydu.

90+3 dk.

Hüseyin Türkmen kendi kalecisine bilerek pas veriyor (halk diliyle geri pas). Bu pası kaleci eline alamaz

WhatsApp Image 2022-01-08 at 11.35.12 (3)

Topun orta hızda gittiği esnada rakip oyuncu koşarak topa doğru giderken Hüseyin Türkmen Malatyalı oyuncunun topa yetişebileceğini düşünerek engellemeye çalışıyor. Bu engelleme temaslı olduğundan rakibine yükleniyor ve onu kendi ceza alanı içinde düşürüyor pozisyon açık penaltı. Bu pozisyonda tutma çekme ve itme olmadığı için kırmızı kart gerekmiyor.