Trabzonspor'un paylaşımına cevap geldi. Fenerbahçe 3 temmuz süreciyle ilgili açıklama yayınladı.

3 temmuz şike süreci tarihe şike utancı olarak geçerken Trabzonspor'un şampiyonluk kupasının gaspedildiği tarih olarak da hatırlanıyor. Şike sürecinin hemen başında objektif davranarak şikeyi soruşturma kapsamına alan Cumhurbaşkanı, daha sonraki süreçte Fenerbahçeden yükselen tepkiler sonucu meclisteki HDP dışındaki tüm partilerin baskısıyla geri adım attı.

AnyConv.com__aziz yıldırım haber

Önce tüm partiler HDP'nin oy vermediği bir yasa çıkartarak Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım'ı hapisten çıkardılar. Ardından Fenerbahçe'yi kurtarmak için, her yolu deneyen adımlar attılar.

Türkiye-Büyük-Millet-Meclisi

Fenerbahçe'nin gücü UEFA'ya kadar uzandı ve şike cezalarından kurtuldu. Türkiyede ise 17-25 aralık hukuk ve polis darbe girişiminden sonra şike tapeleri yasaklanarak, Fenerbahçe kurtarıldı.

Trabzonspor'dan Sakatlık Kararı Trabzonspor'dan Sakatlık Kararı

erdogan_3141

Trabzon'da ise bütün bu gerçekler sesli ve yazılı şike belgeleri 7 kitap haline getirildi. Yani Trabzon şikeyi çok sayıda kalem eliyle kitaplara nakşetti ve tarihe aktardı. Şikenin üzerinden geçen 11 yılın ardından Fenerbahçe, tapelerin yasaklandıgı mahkemenin kararıyla övünürken yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sığındı.