Dedi: Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 3 Temmuz şike olayları yüzünden Şampiyonlar Ligi’nden men edilen Fenerbahçe için TFF’den 250 milyonluk tazminat istiyor. Nasıl yorumluyorsunuz?

Dedim: Sayın Cumhurbaşkanı, örtülen şikeden sonra da “FETÖ’nün yargı marifetiyle Türk futbolunu dizayn etme girişimi, Fenerbahçe sayesinde başarısızlığa uğramıştır” diyebiliyorsa Ali Koç da 250 bin liralık tazminat ister!.. Merak etmeyin. Cumhurbaşkanımız yarın bir destek daha verirse Ali Koç mahkemeyi bile kazanabilir.

Dedi: Neden hep Sayın Cumhurbaşkanı’na yöneliyorsunuz?

Dedim: 2010-2011 sezonunun şampiyonu Trabzonspor’dur. Şampiyonluk Trabzonspor’un elinden şike yöntemi ile alınmıştır. Şike önce ispat edilmiş, Aziz Yıldırım tüm siyasi partilerin (HDP hariç) ortak çabasıyla cezaevinden çıkarılmıştır. Burada en büyük rolü dönemin Başbakanı Tayyip Bey oynamıştır. Ardından 17/25 aralık FETÖ darbe girişimi sonrası, montaj tapeler nedeniyle tüm tapeler yasaklanmış ve mahkemede delil olmaktan çıkarılmıştır. (Bu gazetede Aziz Yıldırım’ın gerçek tapeleri internet sitesinde yayınlanmış ancak mahkeme kararıyla kaldırılmıştır.) Tapeler bugün hala mevcuttur. Kitabı bile vardır. Lakin hukuk karşısında geçersizdir. Yayınlamak yasaktır.

Dedi: 3 Temmuz sürecinde şikeyi FETÖ’cü polisler ve savcılar mı üretti?

Dedim: Asla…Tapelerden söz ediyoruz. FETÖ’cü savcı ve polisler şikeye ihanet etti. Şike ortaya çıkınca durumdan vazife çıkartıp Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediler. Yani sadece istismar ettiler. Tıpkı Ergenekon davasında olduğu gibi. Ergenekon da bir gerçekti. Lakin FETÖ’cü polis ve savcılar-hakimler durumdan vazife çıkartıp Ergenekon üzerinden orduyu ele geçirmek istediler. Yani Ergenekon’u istismar ettiler. Ne şikeyi ne de Ergenekon’u FETÖ ihdas etmedi. FETÖ sadece istismar edip mahvetti.

Dedi: Fenerbahçe gerçekten Sayın Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi 3 Temmuz’da dik durmayı başarabildi mi?

Dedim: Aziz Yıldırım iyi organize etti. Lakin FETÖ’ye karşı değil, AK Parti hükümetine karşı dik durdu. FETÖ’yü gündemine bile almadı. Erdoğan’ı hedef yapıp diğer siyaseti kışkırttı. Sonunda AK Parti-MHP-CHP eliyle Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe kurtarıldı. Özel yasa çıkartıldı.

Dedi: Ali Koç’un bugünkü yaklaşımına ne diyorsunuz?

Dedim: Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaklaşımından cesaret alarak bu başvuruyu yaptı. Şike davasının kapanması ve Fenerbahçe’nin kurtulması kesmedi. Sayın Cumhurbaşkanı suçu FETÖ’ye yıkınca Ali Koç da durumdan vazife çıkardı. Sahada başarılı olamayınca, başarıyı masada arama çıktı.

Dedi: Gerçekten böyle bir karar çıkabilir mi?

Dedim: Sayın Cumhurbaşkanı bu başvurunun arkasında durursa “evet çıkabilir.” Sayın Cumhurbaşkanı, “Ali Koç haklıdır” dese yeter.

Dedi: Muhalefet onay verir mi? İtiraz etmez mi?

Dedim: Söz konusu Fenerbahçe olunca AK Parti-MHP-CHP-İYİ Parti fark etmiyor. Fenerbahçe’nin her türlü yanlışına sahip çıkıyor. Bu ülkede hapisten çıkarmak için tüm siyasilerin ortak yasa çıkardığı tek adam Aziz Yıldırım’dır. Bugün Kılıçdaroğlu da, Bahçeli de, Akşener de arkasındadır. TFF çıkarsın 250 milyon lira versin hepsi alkışlar.

Dedi: Devletin adaleti yani… Devlet Fenerbahçe’nin arkasında mı?

Dedim: Bir de Allah’ın adaleti var. Bir gün mutlaka yerini bulacak olan hakiki adalet…Mağdur ve mazlum duruma düşürülen yüzbinlerce Trabzonspor taraftarının ahı ne olacak?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.