Fenerbahçe kulübü İçişleri Bakanlığı'na 3 temmuz süreci için dava açtıklarını açıkladı.

Selçuk İnan'dan Trabzonspor sözleri! Selçuk İnan'dan Trabzonspor sözleri!

Süper Lig'de kötü gidişatını sürekli başka sebepleri göstererek kamufle etmeye çalışan Ali Koç ve Fenerbahçe yönetimi yine asılsız şeylerin peşinden koşuyor. TFF'ye eski şampiyonluklar için zorlayan Fenerbahçe şimdi de İçişleri Bakanlığı'na 3 Temmuz 2011 şike davası ilgili dava açtı.

BAŞKAN GENÇ, ALİ KOÇ’A BAŞARISIZLIĞININ ÜSTÜNÜ ÖRTEMEYE ÇALIŞIYOR DEDİ (1)

Yaşanan olayların ardından davalar günümüzde de devam etmekte. Bu olayların ardından sarı-lacivertlilerden yeni bir hamle geldi. Fenerbahçe, 3 Temmuz dönemindeki zararlar nedeniyle İçişleri Bakanlığı'na dava açıldığını açıkladı.

ALİ KOÇ’UN KRAVAT ÇIKIŞINA TRABZONSPOR’DAN NASIL KARŞILIK GELDİ

İçişleri Bakanlığına dava

Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada, "Şirketimiz tarafından, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve devam eden kumpas soruşturması sırasında Savcılık ve emniyet mensuplarının ağır hizmet kusuru niteliğindeki idari işlem ve eylemleri sonucunda Şirketimizin uğramış olduğu zararlar sebebiyle, T.C. İç İşleri Bakanlığı'na karşı 19.08.2022 tarihinde İstanbul 6. İdare Mahkemesi'nin 2022/1797 esas dosyası ile maddi ve manevi tazminat ile Fenerbahçe'ye itibarın iadesi talepli tam yargı davası açıldığını tüm kamuoyuna bildiririz."  denildi.