Süper Lig'de bu sezon şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor'un bu başarısı birilerini rahatsız etmeye devam ediyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Konuşulacak konularla ilgili  8-10 basın toplantısına dahi ihtiyaç olabileceğine değinen Ali Koç şunları söyledi:

"2010-2011 şampiyonluğumuza göz diken kulübe 3 ayrı bilgilendirme yapmak istiyoruz. Bunların ilki sayın Cumhurbaşkanımızın duygu ve düşünceleri, kendisi 'bu sürecin hem canlı şahitlerinden hem de en büyük mağdurlarından biri Fenerbahçe Spor Kulübü'dür' diyor."

ALİ KOÇ-1

Sözlerine devam eden Ali Koç ikinci bilgi olarak şunları söyledi:

"15 Temmuz ile 3 Temmuz arasındaki bağ alenen gösteriliyor Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde"

Üçüncü bilgilendirme olarak ise  Koç, FETÖ: Fetullahçı Terör Örgütü kitabından bir alıntı paylaştı. Koç şunları söyledi:

"2010 yılında HSYK'nın yapısında yapılan değişikliklerle seçimle belirlenen üye koltukları ele geçirildi. Bu sayade yargıtay üye koltuklarının büyük bir kısmını belirleyebildi. Bu kapsamda ülke dinamikleri ülke lehine tasarlanmaya çalışılmıştır."

"KURALLAR FARKLI MI İŞLİYOR?"

Trabzonspor maçınındaki koreografiye de değinen Ali Koç "Açılan pankartla bir suikast girişimine sahip çıktınız. Bundan yönetimin haberinin olmaması mümkün değil" dedi.

ali koç

Fenerbahçeli bir taraftarın yabancı dilde hazırladığı pankartın içeri alınmamasıyla Trabzonspor'un koreografisini karşılaştıran Koç şunları söyledi:

"Emniyet müdürlüğümüzün kuralları şehirlere göre farklı mı işliyor? Kuralları uygulumaktan korkuyorlar mı? Kimden korkuyorular? Bu camia geri durmaz, hepsinin maskesinin düşürüp dimdik ayakta kalırız. Artık bunlara müsade etmeyin cve kimsenin Fenerbahçenin değerlerine hakaret etmesine de müsade etmeyiz"

Siyasilerin tarafsız durması gerektiğini belirten Ali Koç:

"Siyasilerimizin bir takıma gönül vermesi normaldir. Özellikle son yıllarda devlet görevlilerinin Trabzonspor'u açıkça desteklemesi bu camianın kendini özel hissetmesine sebep oluyor. Türk futbolunun dinamiklerini etkiliyorsunuz. Türk futbolunda zayıf olan adil rekabet ortamının ortadan kalkmasına sebebiyet veriyorsunuz."

Ankara Trabzon Günlerinde Engelli Taraftarın Kupa Sevinci Ankara Trabzon Günlerinde Engelli Taraftarın Kupa Sevinci

"Diğer takımları tutan hiç mi siyasi yok?" diyerek tepkisini dile getiren Koç, 7 yıl önceki otobüs kurşunlama olayını örnek göstererek "Neden bu olayda tepkinizi göstermediniz dedi.