Trabzon Fatih Devlet Hastanesi ne PCR testi için giden vatandaşların yoğunluktan 40 dakika boyunca sıra beklediği ve zorunlu test yaptıranlarla hasta kişilerin iç içe aynı ortamda uzun süre bekletilmesi tepkilere neden oldu.

Sosyal medyadan PCR testi için hastaneye giden bir vatandaş, “Yaklaşık üç gündür hastayım. PCR testi yaptırmak için Trabzon Fatih Devlet Hastanesine gittim. Toplamda 10 saniye süren test için yaklaşık 20 kişinin olduğu kuyrukta tam 40 dakika muhtemel covid hastalarıyla iç içe kayıt yaptırmak için bekledim.

Sırada olanların arasında, okula gidebilmek için test yaptırmayı bekleyen öğrenciler de vardı. Kayıt yapan memura, olayın mantıksızlığını anlatmaya çalıştım. Bir kaç tane de çözüm önerisi sundum. Bizimle ilgili değil, şikâyetlerinizi hastane yönetimine iletin dediler. Hatta ‘biz, sizin şikâyetlerinizi iletiyoruz ama bize hastalardan bir şikayet gelmiyor’ diyormuş hastane yönetimi.

Buradan yazıyorum. Ayrıca hastanenin dilek ve şikayet kısmına da yazacağım. Bakalım bir şey değişir mi? Ayrıca hastalığın ortaya ilk çıktığı günden itibaren çok dikkat eden, tüm önlemleri almaya çalışan biriyim. Şuan çevremde neredeyse herkes hasta. Günlük vakaların 50-60 bin olduğu dönemde dahi çevremde bu kadar hasta yoktu.” ifadelerine yer verdi.