KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinin ünü ülke sınırlarını aştı

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi, ülkenin dört bir yanından olduğu gibi dünyanın dört bir yanından da tercih ediliyor. 2021 yılının haziran ayında Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine başvuran hasta sayısı pandemiye rağmen 7 ayda 673 kişi oldu. Trabzon’u en çok tercih eden ülkeler ise Gürcistan, Azerbaycan, Mali ve Güney Afrika olarak dikkat çekti.

Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli sağlık üssü olarak yıllardır hizmet veren KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinin ünü ülke sınırlarını aştı.  KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi, ülkenin dört bir yanından olduğu gibi dünyanın dört bir yanından da hastalara şifa vermeye başladı. 2021 yılının haziran ayında Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine, pandemiye rağmen yüzlerce uluslararası hasta başvuru yapıyor. Hastaneye başvuran hasta sayısı pandemiye rağmen 7 ayda 673 kişi oldu. Türkiye’yi en çok tercih eden ülkeler ise Gürcistan, Azerbaycan, Mali ve Güney Afrika oldu.

YOĞUNLUKLA TERCİH EDİLEN BÖLÜMLER

Sağlık turizmi alanında birçok alanda şifa veren KTÜ’yü yabancı ülkelerden tercih eden hastalar yoğunlukla çocuk bölümlerine müracaat ediyor. Aynı zamanda hastaların büyük bir çoğunluğu cerrahi operasyonlar için de KTÜ’yü tercih ediyor.

HABER: Songül MAZLUM