61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022"

Sağlık Turizmi kapsamında, KTÜ Farabi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği’nde görev alan Prof. Dr. Erhan Arslan ile Çocuk Nöroloji Kliniği’nde görev alan Doç. Dr. Elif Acar Arslan, Gürcistan’ın Batum şehrinde hastalarla buluştu. 
Toplantıya, Gürcistan’ın diğer şehirlerinden de yoğun ilgi gösterildi. 150’den fazla hasta, sağlık sorunları hakkında KTÜ Farabi Hastanesi doktorlarına danışma fırsatı buldu. Prof. Dr. Erhan Arslan ve Doç. Dr. Elif Acar Arslan “Hastalardan bu kadar yoğun ilgi beklemiyorduk. Bu durumun hastanemize, bölgedeki güvenin göstergesi olduğunu düşünüyoruz.” dedi.


Toplantının organizasyonunu gerçekleştiren KTÜ Farabi Hastanesi Anlaşmalı Sağlık Turizmi Şirketi Yöneticisi; Selami Haşimoğlu ve Hamza Köse “Beklentimizin çok çok üzerinde bir hasta ilgisiyle karşılaştık. Bu, KTÜ Farabi Hastanesi’nin, Kafkaslar ve Orta Asya’daki güven ve marka değerinin çok yüksek olduğunu göstermektedir. KTÜ Farabi Hastanesi doktorları ile hastalarımızı buluşturduğumuz benzer toplantıları, önümüzdeki dönemde Kafkas ve Orta Asya’daki diğer şehirlerde de daha sık yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.


KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş “Rektörlüğümüzün teşviki ve yoğun desteği ve KTÜ Farabi Hastanesi’nin anlaşmalı olduğu Sağlık Turizmi Şirketi aracılığıyla bir plan dâhilinde Karadeniz Bölgesi, Kafkasya, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgeleriyle Sağlık Turizmi alanında yakın temas kurma planları, her geçen gün daha ileri safhalara taşınmaktadır. İleriki dönemlerde, KTÜ Farabi Hastanesi’nin diğer coğrafyalardaki faaliyetleri de daha görünür hale gelecektir.” şeklinde konuştu.