Yetişkinler, sinüzit rahatsızlığı ile ilgili olarak kendilerini daha iyi tanıdıkları için sinüzit tedavisine erken başlıyorlar. Evde Sinüzit Tedavisi , Sinüzit nasıl tedavi edilir inceledik.

Evde Sinüzit nasıl tedavi edilir ? Yetişkinler, sinüzit rahatsızlığı ile ilgili olarak kendilerini daha iyi tanıdıkları için sinüzit olduklarını anladıklarında acilen tedaviye başlıyorlar. Ancak çocuklar için bu mümkün değil. Bu yüzden çocuklarını da gözlememeleri gerekiyor. Sinüzit içinde evde yapılabilecek tedaviler bulunuyor. Elbette bu tedaviler arasında yanlış bilinenler de mevcut.

Hamileliğin ilk haftası belirtileri için tıklayınız.

Sağlık Sayfamız için tıklayınız

Sinüzit Nedir? Nasıl Geçer ?

Sinüzit basit tabiriyle yüzde bulunan hava boşlukların iltihaplanması sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. ( Sinus Infection Sinusitis ) Sinüzit Hem baş ve yüz bölgesinde ağrılarla hem de nefes almakta zorlanmakla kendisini belli eder. Özellikle gece uyurken nefes almak zorluğu insanı uykudan uyandıracak cinsten olabilmekte.

Günümüzde sinüzite iyi geldiği düşünülerek yapılan yanlışlar arasında aktarlarda satılan bitki çaylarının bilinçsiz bir şekilde kullanılması geliyor. Bu tarz çayların sinüzite iyi geldikleri söylenebilir. Ancak bazı bitkiler vücutta çok daha önemli organların düzgün şekilde çalışmalarına engel olabilir. Bu bakımdan aktarlardan alınan bitki çaylarının ne gibi etkiler doğurabileceği konusunun üzerinde durmak gerekiyor.

Acı Kavun Suyu ve Sinüzit

Acı Kavun suyunun sinüzite iyi geldiği de halk arasında sıklıkla konuşulan bir konu. Ancak bu bitki aynı zamanda oldukça zararlı. Dokularında kimyasal maddeler bulunan bu bitkinin suyu bazı durumlarda körlüğe dahi sebep olmakta. Bu yüzden acı kavun suyundan uzak durmak gerekiyor.

Evde Sinüzit Tedavisi

Bununla birlikte yine acı tüketmenin sinüzite iyi geldiği söylenmekte. Bu nispeten doğrudur. Örneğin acı biber içerisinde bulunan kapsaisin adı verilen maddenin burun açıcı özelliğinin olduğu doğrudur. Burun açan spreylerin içinde de bu maddeden bulunmakta. Ancak burnu açıyor ve nefes almayı kolaylaştırıyor diye düşünüp sürekli olarak acı tüketilmesi mide hastalıkları başta olmak üzere hemoroid ve başka bir çok hastalığın tetikleyicisi olmaktadır.

En etkili sinüzit ilacı nedir ?

KTÜ'den iz bırakmayan yöntem KTÜ'den iz bırakmayan yöntem

Sinüzitin en etkili ilacını arıyorsanız , kendinize yapacağınız en büyük iyilik, Aile doktoruna başvurmak olacaktır. Sinüzit basit görmezden gelinecek bir hastalık değildir. Yaşam kalitenizi düşürür. Mutlaka doktora görünün.