Ortahisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün Evde Bakım Hizmetleri ekibi tek başına yaşayan Özdemir Gürsoy (65) isimli vatandaşa sürpriz doğum günü partisi yaptı.

“GÖZYAŞLARINA BOĞULDU”

Doğum (3)

Yaklaşık beş yıldır Ortahisar Belediyesi’nin evde bakım hizmeti verdiği Gürsoy, doğum günü partisinde çok duygusal anlar yaşadı. Belediye ekipleriyle birlikte doğum gününü mutlu ve sevinçli bir şekilde kutlayan Gürsoy’un gözlerinden yaş geldiği gözlendi. Mutluluğu gözlerinden okunan Gürsoy, doğum günü pastasını ekip üyelerine ikram ederek keyifli anlar yaşadı. Gürsoy, evde bakım hizmeti ekibi dışında pek fazla gidip gelen misafirinin ve ziyaretçisinin olmadığını belirterek, yapılan hizmetlerden oldukça memnun olduğunu dile getirdi.  Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e ve evde bakım hizmeti ekibine teşekkürlerini ileten Gürsoy, “İnsanlar yaşlandıkça daha fazla ilgi istiyor. Tek başına yaşamak oldukça zor. Çocuğum olmadığımdan dolayı tek başına yaşamak zorunda kaldım. Sağolsun, belediyeden gelen arkadaşlar bir nebze de olsa yalnızlığımı gideriyor, bana arkadaşlık ediyorlar. Allah onlardan razı olsun.” dedi. Doğum günü partisinden sonra ekip üyeleri Gürsoy’un evini temizledi.

Bir sosyolog, bir hemşire ve 8 temizlik personelinden oluşan Ortahisar Belediyesi evde bakım hizmetleri ekibi; hasta, engelli ve bakıma muhtaç çok sayıda kişiye şefkat elini uzatıyor. Ekip, 120 kişiye düzenli olarak, 60 aileye ise periyodik aralıklarla hizmet veriyor.

“GÜNLÜK, HAFTALIK VE AYLIK HİZMET VERİLİYOR”

Doğum (2)

Hizmet alan vatandaşların her türlü talebiyle yakından ilgilenen ekip üyeleri; bakıma muhtaçların yemek yapımı, ev temizliği, kişisel temizlik ve alışveriş gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Sosyal belediyecilik ilkesi gereği halihazırda 180 vatandaşa günlük, haftalık ve aylık olarak belirlenen programlar dahilinde evde bakım hizmeti veriyoruz.” dedi. 

STK’ların çıkışını AK Parti İl Başkanı Mumcu da anlamadı STK’ların çıkışını AK Parti İl Başkanı Mumcu da anlamadı

“HEPİMİZ BİRGÜN YAŞLANACAĞIZ”

Türkiye’de yaşlı nüfusun hızla arttığını, buna bağlı olarak da bakıma muhtaç insan sayısının da artış gösterdiğini ifade eden Başkan Genç, “Belediyemiz kurumsallaşmaya başladığı andan itibaren her geçen yıl hizmet yelpazemizi genişlettik. Bu doğrultuda her geçen yıl evde bakım hizmetlerinden yararlanan vatandaş sayımızı artırıyoruz. Hepimiz bir gün yaşlanacağız. O nedenle empati yaparak bu hizmeti bakıma muhtaç vatandaşlarımıza götürüyoruz. Türkiye’de yaşlı nüfus hızla artıyor. Dolayısıyla evde bakım hizmeti talep eden vatandaş sayımız da bununla doğru orantılı olarak artıyor. Biz de şartları tutanları tespit ederek vatandaşlarımıza hizmet götürüyoruz. Şu anda 180 kişiye evde bakım hizmeti veriyoruz. Bunu bir lütuf olarak değil, bakıma muhtaç vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza karşı bir görev ve sorumluluk bilinciyle yerine getiriyoruz.”

“KİMSESİZ OLMADIKLARINI HİSSEDİYORLAR”

Bakıma muhtaç vatandaşların zarar görmemesi için azami derecede temizlik kurallarına uyulduğunu kaydeden Başkan Genç, “Personelimiz rutin işlerini yapmalarının yanında hizmet alan vatandaşlarımızla sohbet ederek bir nevi onların sosyal ihtiyaçlarını da gideriyor. Bu yönden de vatandaşlarımızın maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılayarak moral anlamında da kendilerine destek oluyoruz. Kendilerinin yalnız olmadığını, kimsesiz olmadıklarını hissediyorlar ve mutlu oluyorlar. Bu mutluluk da bize yeter.” diye konuştu.