Bir dönem Beşiktaş'ta forma giyen eski futbolcu Güvenç Kurtar aspor ekranlarında Trabzonspor'un Beşiktaş'tan transfer ettiği Dorukhan Toköz hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Marc Bartra'nın toplam maliyeti açıklandı! Marc Bartra'nın toplam maliyeti açıklandı!

Süper Kupa maçını baştan sona kadar seyrettiğini söyleyen Kurtar, "Dorukhan’ı stoper oynatmış Denswil oynatmadı. Dorukhan müthiş bir adam. Beşiktaş’tan niye gittiğini hala anlamış değilim. Kimsede cevap vermiyor. Beğendiğim bir oyuncuyu Dorukhan’ı stoper oynattı. Maç çok dengeli bir maçtı."

guvenc_kurtar_besiktas_ve_fenerbahce_den_ikisini_galatasaray_a_alirim_h3437_22092

"Trabzonspor’un Larin’i de alacağını bekliyordum"

Beşiktaş'a sakatlık yaşadığı için gönderdiğini ileri süren Kurtar, “Sakatlık geçirdi. Mesela Hamsik’te çok kötü oynadığı sakatlık sonrası Vitor Hugo’da. Larin ve Dorukhan sakatlandığında hemen gönderdiler. Sakatlıklar olabilecek şeyler. Onun için Dorukhan’ı gönderdiler al sana Dorukhan. Ben üzülmüştüm Beşiktaş’tan gitmesine. Onun için ama çok olumlu oldu. Ama bir tane daha stoper gerekli. Ancak Dorukhan’a maşallah. Adama nazar değdirmeyelim. Sanki kırk yıllık stoper gibi oynuyor. Dorukhan gibi Trabzonspor’un Larin’i de alacağını bekliyordum." ifadelerini kullandı.