Süper Lig'in 7. haftasında Trabzonspor, Gaziantep F.K karşısında 2-0'dan geri gelerek maçı 3-2'lik skorla kazandı. Maçın ardından Gaziantep Teknik Direktörü Erol Bulut hakeme yönelik eleştirilerde bulundu. Maçta yaşan pozisyonlara tepki gösteren futbolseverler ile bu görüntüleri gündeme taşıdı. Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu ise tartışma konusu olan o pozisyonlar aspor ekranlarında tek tek incelerek değerlendirmelerde bulundu.

UEFA Paylaştı: Trabzonspor Zirvede UEFA Paylaştı: Trabzonspor Zirvede

Trezeguet'e Hamsik ve Bakasetas etkisi

Önce maçı değerlendiren Erman Toroğlu,"Bakasetas ve Hamsik’i ileriye doğru oynatacaksın. Bunlar araya doğru oynayınca keyif alamıyorlar. Bakasetas 20 metreden topa vuran adam. Çok tehlikeli bir oyuncu. Abdullah hocanın Trabzon’un daha işi var. Trabzonspor biraz daha silkinecek bir şeyler yapacak. Böyle Trabzonspor olmaz. Hamsik ile Bakasetas yan yana olunca Trezeguet iyi top istediği topu alabiliyor. Herkes herkesten top alamaz. ifadelerini kullandı.

"Ben buna penaltı veririm"

Hugo ve Figueiredo mücadelesinde penaltı olmadığını söyleyen Toroğlu, Trabzonspor’un kazandığı penaltı pozisyonu hakkında ise şu isözleri kullandı:“Top ayaktan geliyor ve kol çok açık. Ben buna penaltı veririm."

Erol Bulut'a cevap verdi

Erol Bulut’un Trezeguet’in pozisyonu için neden penaltı verilmediğine tepki göstermesinin ardından Toroğlu, “O top kola gelmiyor. Top kola gelse aşağıya iner. Ama top yukarı gidiyor. Kesinlikle kola gelmiyor. Verilen penaltı pozisyonu ile bu pozisyonun alakası yok.” dedi.

"Faulü yapmak isteyen diğer oyuncu"

Maxi Gomez’in son gol öncesi yaptığı pozisyona faul diyenlere ise Toroğlu şöyle cevap verdi: “Pozisyona bakarsanız Gaziantepli 5 numaralı oyuncu ilk önce Gomez’i itiyor. Gomez öyle yüzden çarpıyor. Buna herkes faul diyor. Değil. Faulü yapmak isteyen diğer oyuncu." şeklinde konuştu.