A Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Şenol Güneş, ünlü spor yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu'nu kitabında kendisine yönelik söylemleri sebebiyle mahkemeye verdi.

Ajansspor'un haberine göre, Güneş ve avukatı Erdem Egemen İstanbul Anadolu 31. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 17 Mayıs 2022 tarihinde başvurdu. Mahkeme, tebligatın ulaşmasından sonra Toroğlu ve diğer iki davalının iki hafta içerisinde öne sürdükleri iddiaya dair tüm delilleri ve savunmanın dayanacağı olayların da belirtilmesini istedi. Öte yandan;  Toroğlu'nun kitaba dair konuşmasının engellenmesini ve bu doğrultuda bir tedbir kararı verilmesi talep eden Güneş, kitabının satışının durdurulması için de ayrıca ihtiyati tedbir talebinde bulunduğu da gelen bilgiler arasındaydı. Mahkeme, Toroğlu'nun, Güneş'in adının geçtiği bölümlere konuşma sınırı getirilmesini kabul ederken, bir hafta içerisinde mahkemeye itiraz yolunun ise açık olduğuna hükmetti. Toroğlu'nun da avukatları aracılığıyla Güneş'in kısıtlama talebine karşı itirazda bulunacağı kaydedildi. Bu olayın ardından Erman Toroğlu'nun kendisi için konuşma sınırı isteyen Şenol Güneş'e ilginç bir cevap verdi.

Erman Toroğlu yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı: "Yazdığım kitap üzerine Şenol Güneş susmam konusunda yasal tedbir istemiş, bende isteğini yerine getirdim!"

Başlıksız-2 kopya

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirimler başlıyor Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirimler başlıyor

Erman Toroğlu, kitabında Süper Lig'in 1976-1977 sezonunda oynanan Trabzonspor-Zonguldakspor maçının beraberlikle sonuçlanması yönünde tarafların şike yaptığını ifade etti. 0-0 biten maçın sonunda küme düşen takım Göztepe olumuştu. Toroğlu, Trabzonspor yönetiminin durumdan haberdar olmasından sonra futbolcuların parayı iade ettiğini ama Güneş'in bunu yapmadığını yazdı.