‘Trabzonspor ve Şenol Güneş şike yaptı’ demişti

61medya - Özel / Ünlü kabzımal, eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu’nun geçtiğimiz günlerde Trabzonspor ve şampiyonluk yıllarının efsane kaptanı Şenol Güneş hakkında yaptığı açıklamaların yankıları sürüyor.

Toroğlu, 1976-77 sezonunda Şenol Güneş dahil bazı Trabzonsporlu futbolcuların Zonguldakspor'dan para aldığını iddia etti. Eski hakem ve bugünün ASPOR yorumcusu Erman Toroğlu, piyasaya çıkan kitabında 45 yıl öncesine bu açıklamaları, Trabzonspor’un şampiyonluğuna gölge düşürme amaçlı olarak yorumlandı.

GOL YEMEYEN KALECİ NASIL ŞİKE YAPACAK?

Şenol Güneş hakkında. 'Oynadım, Oynattım, Oynatalım- Erman Toroğlu Kitabı' ismini taşıyan ve Hamit Turan'ın kaleme aldığı kitap Turkuvaz Kitap'tan çıktı. Ajansspor'da yer alan haberde Toroğlu, 1976-1977 sezonunda Trabzonsporlu futbolcuların Zonguldakspor'dan para aldığını öne sürerken, bu konuda söz konusu takımın kalecisi Şenol Güneş ile aralarında geçen konuşmaya da yer verdi. O maç 0-0 bitmiş ve Şenol Güneş gol yememişti. Gol yemeyen bir kaleciyi ‘Şike yaptı’ diye suçlamak Erman Toroğlu’nun Trabzonspor’a beslediği nefretin belgesi olsa gerek.

WhatsApp Image 2022-04-07 at 12.57.18 (2)

ŞENOL GÜNEŞ VE TRABZONSPOR CEVAP VERECEK Mİ?

Erman Toroğlu'nun kitabında yer verdiği bu iddianın ardından gözler Şenol Güneş ve Trabzonspor'a çevrildi. Güneş ve kulübün Toroğlu'nun iddialarına bir cevap verip vermeyeceği merak konusu oldu.

ŞAMPİYONLUĞU GÖLGEDE BIRAKMAK İSTEDİ

Ortaya atılan bu iddialar ve konuşmalar, Trabzonspor’un resmi olarak tam 38 yıl sonra şampiyonluğa yürümesi ve camianın yaşadığı büyük gurura gölge düşürdü. Geçtiğimiz hafta oynanan Beşiktaş maçına denk gelen Toroğlu’nun bu suçlamalarına tepkiler yeni yeni gösterilmeye başlandı.

WhatsApp Image 2022-04-07 at 12.57.18 (1)

NEREDE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ

Erman Toroğlu’nun Trabzonspor ve dönemin kaptanına yaptığı bu küstahça suçlamalara Trabzon’da ki sivil toplum örgütlerinin de tepki göstermesi istendi. Geçmişe dair bir iddia varsa zamanı bu sezon ya da bugünler miydi? Sorusu da elbette soruluyor ve bunun cevabı isteniyor.

ALKOL MUAYENESİNE GÖTÜRÜLDÜ!

Trabzonspor taraftarları sosyal medya hesaplarından Erman Toroğlu’na tepki gösterirken ‘Geçmişte Trabzonspor’un maçlarında neler yaptıklarını Trabzonspor taraftarı unutmaz. Avni Aker’de tatil ettiği Beşiktaş maçından sonra alkol muayenesine götürülen kendisiydi’ şeklinde tepki gösterdiler.

Trabzonspor, Monaco karşısında 10 kişi kaldı! Trabzonspor, Monaco karşısında 10 kişi kaldı!

WhatsApp Image 2022-04-07 at 13.45.39

EKMEK ARABASIYLA KAÇIRILDI!

Yine Erman Toroğlu Avni Aker’de oynanan bir maçtan sonra taraftarların tepki göstermesi ve yaşanan büyük infial üzerine kapalı tribün önüne ekmek arabası götürülerek kaçırılmıştı. Dönemin başkanı rahmetli Mazhar Afacan ‘ Bu adam uyuşturucu alarak maçı çıktı’ suçlaması uzun süre manşetlerde kalmıştı.

YA ÖZÜR DİLESİN YA DA KOVULSUN

Trabzonspor taraftarı şaşaalı geçen 2021-2022 sezonuyla birlikte Trabzonspor’un kasırga gibi estiği yıllarda ki şampiyonluklarına da gölge düşürmek, çamur atmak için Erman Toroğlu’nun böyle bir zamanı bilerek isteyerek seçtiğini öngörerek tepki gösteriyor. Trabzonspor taraftarı bordo mavili takıma bu dönemde büyük destek veren Turkuaz medya yöneticilerinden de ‘Bu adamı ekranda ya özür dilettirin ya da kovulsun’ çağrısında bulundular.

WhatsApp Image 2022-04-07 at 12.57.18

CUMHURBAŞKANI'NA ŞİKAYET EDİLECEK

Trabzonspor’un eski yöneticileri Erman Toroğlu’nun haddini aşan iddialarının markaya büyük zarar verdiğini ve alın teriyle kazandığı dönemleri de kirletme amaçlı olduğunu ileri sürerek futbol tutkunu olan ve futbolu çok seven Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet mektubu yazma kararı aldıklarını ileri sürdüler.