Hamsik Trabzonspor'un resmi hesabını böyle duyurdu! Hamsik Trabzonspor'un resmi hesabını böyle duyurdu!

Ünlü spor yorumcusu Erman Özgür Tivibuspor ekranlarında Trabzonspor-Kayserispor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu. Hugo ve Uğurcan Çakır hakkında eleştirilerde bulunan Özgür, performanslara dikkat çekti. 

Sözlerine Yusuf Yazıcı'dan başlayan Erman Özgür, "Yusuf Yazıcı evrilmeye açık bir oyuncu biraz Trabzonspor’un bu dönemki kariyerinde saha kenarda oynayabilmeyi denemeli bence. Abdülkadir Ömür oynuyorsa Yusuf Yazıcı’da oynar. Yusuf'un bir derbi oyuncu olduğunu düşünüyorum. Gitmeden derbi maçlarında yaptığı işler ortada. Geri döndüğü zamanda bazen ceza sahasının içerisine girmeden işi çözersin. Bu konuda Trabzonspor’da Bakasetas işle beraber öne çıkacak isim Yusuf Yazıcı’dır.” dedi.

Hugo ve Uğurcan benzer şeyler yaşıyor

Hugo'da yaşanan performans düşüklüğü hakkında Özgür, "Hugo’daki düşüş mü? Bir doyum mu? Uğurcan Çakır ile çok benzer şeyler yaşıyorlar. Avrupa kupası Kopenhag maçında çok kötü oynadı. Sonra onu hoca kesti Denswill ile devam etti. Biraz enteresan şekilde Egdar’la çok farklı bir görüntü ile Bartra’da çok iyi oynuyor ama yine de bir türlü arttıramadı. Aslında bir saha içi lideri savunmanın lideri. Ama enteresan şekilde düşüş yaşıyor. Vazgeçebilir misin vazgeçemezsin. Denswill’i oynatayım Hugo’yu bekleteyim kısmında değilim ben. Üstünde ısrar ederek mi kazanırsın yoksa doğru zamanda dinlenerek mi bilmiyorum. Ama iyi oynamadığı konusunda hem fikirim." ifadelerini kullandı.

"Gitmek istiyorsan daha iyisini yap"

Kötü oynayarak bir yerlere varınmayacağını belirten Özgür, "Misyonunu tamamladığını düşünüyorsa bir teklif getirecek kulübe getiremiyorsan sen bir profesyonelsin her ay nasıl maaşını alırken nasıl profesyonelsin sahaya çıktığın zamanda profesyonelsin. Ben burada misyonumu doldurdum oynamayacağım diyemezsen. Buna hiçbir oyuncunun hakkı yok. Ama bir motivasyon eksikliği olduğu gerçek. Uğurcan’da var aynısı. Uğurcan’da şampiyonluktan sonra belki bunu basına dile getirmedi ama benim bu şehirdeki işim bitti düşüncesi olabilir kafasında. Buna saygı duymak lazım. Ama bir alıcı getiremediysen de işini yapmaya devam et. Demek ki gidebilmek için yeterli değilsin. Performansın hiçbir alıcıyı buraya getirmedi. Uğurcan için de getirmedi Hugo içinde getirmedi. Sende getirseydin senide gönderirlerdi. Eğer gidemediysen iki sebep var. Bir performansın yeterli değil ikincisi de alıcın yok. Gitmek istiyorsan daha iyisini yap. Daha kötüsünü yaparak bir yere gidemezsin. Gitsende istediğin şartlarda gidemezsin.” değerlendirmesinde bulundu.