Abdullah Avcı'dan flaş transfer açıklaması! "Uygunsa değerlendirebiliriz" Abdullah Avcı'dan flaş transfer açıklaması! "Uygunsa değerlendirebiliriz"

Süper Lig'in 11. haftasında Trabzonspor, Sivasspor ile karşılaştı. Mücadele Fırtına'nın 1-0'lık galibiyeti ile son erdi. Spor yorumcusu Erman Özgür Fanatik'te yer alan köşe yazısında Trabzonspor'un galibiyetini kaleme aldı.

Uğurcan Çakır formsuzluğuna dur dedi

Trabzosnpor-Sivasspor karşılaşamsını değerlendiren Erman Özgür, "Trabzonspor topun kendisinde kalacağından emin olduğu Sivas maçına dizilişte yakın olmasalar bile Umut-Gomez ikilisi ile başladı. Hamsik'in hemen her topla oynadığında rahatlattığı Trabzonspor'un oyun organizasyonu iyi gibi gözükse de pozisyona girme becerisi ve savunmaya geçişteki hızı eksik kaldı. Yayda yakaladığı pozisyonu gol yapan Hamsik klasını konuştururken, formsuzluğuna dur diyen Uğurcan, N'Jie ve Yatabare pozisyonlarına izin vermedi. Gole yakın oynayan taraf olan Sivas Sabia, Yatabare, N'Jie ve Erdoğan'la finalleri yapamasa da ilk yarıda etkili oldu. Abdullah Avcı 2. yarı ile birlikte topa hakim olmasına rağmen dikine oynama sorununu çözmek için Abdülkadir Ömür hamlesini 56'da yaptı. Sivasspor'un ilk yarıdaki temposu düşünce Rıza Çalımbay da en güçlü hamlesi Gradel ve Keita ile oyuna dokundu. Özellikle bu hamlelerin en dikkat çekici getirisi topun kontrolünün Sivas'a geçmesi oldu. Ancak pozisyon zenginliği 2 takım adına da ilk yarıya nazaran azaldı." ifadelerini kullandı.

İki takımın Avrupa yorgunluğu hissedildi

Yazısının devamaında Erman Özgür, "İki takımın Avrupa yorgunluğu her geçen dakika daha çok hissedildi. Abdullah Avcı Siopis-Bardi hamlesi ile attığı golün kıymetini bilerek, oyunu kontrol ederek son bölüme girdi. Sonuçta da Avrupa oynayan takımlar için bazen oyundan çok tabelanın önemli olduğu maçlardan biri olan Sivasspor maçını rakibi gibi çıkışta olmasına rağmen yenmeyi başardı. Bana göre maç kadar sevindirici bir başka ayrıntı ise Uğurcan Çakır'ın gösterdiği iyi performanstı." dedi.