Abdullah Avcı düğmeye bastı! Hamsik'in yerine o isim geliyor Abdullah Avcı düğmeye bastı! Hamsik'in yerine o isim geliyor

Süper Lig’in 9. haftasında Kasımpaşa ile kendi evinde 0-0 berabere kalan Trabzonspor'a eleştiriler devam ediyor. Spor yorumcusu Erman Özgür Trabzonspor-Kasımpaşa maçını değerlendirdi.

Özgür şu ifadeleri kullandı:

"Trabzonspor’un Monaco maçından kalan yorgunluktan çok özgüven eksikliğinin hissedildiği bir ilk yarı oldu. Topla orta sahaya girdiği andan itibaren Kasımpaşa’nın yakın savunmasıyla karşılaşan Trabzonspor hem hücuma geçişte hem de hücumda üretkenlikte çok sıkıntılıydı. 

  Yusuf Yazıcı’nın sağ önde yerini yadırgadığı, forvet hattında yardımlaşmanın ve uyumun olmadığı ilk yarıda, Bakasetas’ın kafası haricinde pozisyon çıkmadı. Kasımpaşa için dengede tabela, Trabzonspor’da saha içi liderlerinin devreye giremeyişiyle sokağa atılan golsüz bir kapanışı getirdi.

   Kadro yeterli değil

   Bu kısır oyuna Abdullah Avcı müdahale etti. Siopis-Djaniny hamlesi ile biraz riskli de olsa hücum hamlesini yaptı. Bu hamle ile ikinci yarının 10 dakikası yüksek tempo, dikine paslarla 2 takım da kaleye kolay gitti. Ancak hücumda final pası sürekli eksik kaldı. Duran toplar iyi kullanılamadı."

     Trabzonspor’un zaman zaman çok oyuncu ile kaleye gitme çabasına rağmen pozisyon üretme becerisi, giren çıkan hiçbir oyuncuda olmayınca denge de bozulmadı. Trabzonspor kadrosunun lig ve Avrupa kulvarlarını beraber götürebilecek bir kadro olmadığı bir kez daha oyun ve oyuncu kalitesi üzerinden ispatlanmış oldu. Trabzonspor’un yaptığı baskı gök gürlemesine rağmen yağmurun yağmadığı, kapalı havalardaki gibi sıkıntılı şekilde geldi geçti.