Spor yorumcusu ve eski futbolcu Erman Özgür, dün oynanan Trabzonspor - Galatasaray maçını değerlendirdi.

Süper Lig'de bu sezonunun ilk derbisi olan Trabzonspor - Galatasaray maçı 0-0 bitti. Karşılaşma sonrası maçı değerlendiren Fanatik yazarı Erman Özgür şunları söyledi;

trabzonspor galatasaray 2022 (3)

Yusuf Yazıcı'nın eski hocasından flaş açıklamalar! "Hata etti" Yusuf Yazıcı'nın eski hocasından flaş açıklamalar! "Hata etti"

Galatasaray, deplasmanda Trabzonspor'u bundan daha yorgun, moralsiz ve kalitesi eksik yakalayamazdı. İşin mücadele tarafında iyi gözükse de kalite eksikliği ve Galatasaray'ın iyi savunması Trabzonspor için kısır bir ilk yarı demekti. Cornelius'un etrafındaki tüm ışıklar sönmüş, Trabzonspor santrforu adeta karanlıkta kalmış gibiydi.

trabzonspor galatasaray 2022 (4)

Muhammet Taha'yı geçemeyişiydi

Galatasaray savunma başarısını işin hücum kısmına taşıyamadı. Mertens'in hala maç eksikliğinin en iyi gözlemlendiği an Yunus'un servisinde Süper Lig kariyerinde ilk maçını oynayan Muhammet Taha'yı geçemeyişiydi. Yine de maçın istediğini yapan tarafı ilk yarıdan gol çıkmamasına rağmen Galatasaray oldu. Bu etki Abdullah Avcı'yı 2. yarıya Kouassi ve Gbamin hamlesi ile getirdi. Ancak oyunun dengesi ya da skor tabelasının değişebilmesi için gereken beceri, yetenek ya da kalite maçın neredeyse tamamında arandı.