Spor Yorumcusu Erman Özgür, Trabzonspor'un son gündemini 61Medya'ya değerlendirdi

TRABZONSPOR İÇİN NOKTA ATIŞ OLUR

Trabzonspor’da transfer döneminde son durumu başarılı spor yorumcusu Erman Özgür, 61Medya okuyucuları için değerlendirdi. Bir dönem Trabzonspor’da da forma giyen Erman Özgür, şu an yaptığı objektif değerlendirmelerle Türkiye’nin en sevilen spor yorumcularından biri.

FUCE_HAWAAA73-T

Yerini doldurmak zor

Trabzonspor’da gündemi en meşgul eden konu Anthony Nwakaeme’nin takımdan ayrılma ihtimalini değerlendiren Özgür, “Nwakaeme gibi oyuncuların yokluğunu doldurmak hiç kolay değil. Özellikle hem yetenekli hem sorumluluk alma duygusu yüksek hem de şehre ve camiaya ayak uydurmuş yıldız oyuncular için şartların zorlanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bir yerlerde hazırda Nwakaeme gibi özel oyuncular Trabzonspor için hazır beklemiyor. Bazen paranız olsa bile bu tarz oyuncular bulamazsınız.”

FTgIvF_WAAEYXPY

Uğurcan seviyesine ulaşmak zor ama…

Uğurcan’ın yokluğunda yerinin nasıl doldurulabileceği ile alakalı da fikirlerini belirten Özgür, “Uğurcan'ın yakaladığı seviye geriden gelen kalecilerin kısa sürede yakalayacağı bir seviye değil. Ancak potansiyeli yüksek Erce, Taha ve Arda gibi isimlerin rekabeti ve oynama istikrarı yakalamaları zaman içerisinde Trabzonspor'un kaleci ihtiyacını görebilir” dedi.

FUBlcWaWYAIsJ3f

Trabzonspor kadrosunu korumalı

Trabzonspor'un istediği Trezeguet için tarih verdi! Trabzonspor'un istediği Trezeguet için tarih verdi!

Trabzonspor’un yeni sezon planlaması ile ilgili başarılı yorumcu, “Bana göre Trabzonspor elindeki kadroyu olabildiğince korumalı. Futbolun en önemli ayrıntısı birlikte oynama pratiği ve istikrardır. Bu pratik özellikle birden fazla kulvarda mücadele ederken, oyun kalitesi düştüğünde size maç kazandırır. Avrupa'da mücadele ederken ligde bazen sadece tabela önemli olur. İşte o maçları bu ayrıntı ile çözersiniz. Çok oyuncu transferi ile değişim geçirmiş kadro ile çok kulvarda başarılı olmak daha zordur.”

FTtFhHyXsAQiMh7

Trabzonspor için nokta atış olur

Trabzonspor’un gündeminde olan Onur Bulut, Boateng ve Abdülkerim Bardakçı gibi isimleri de değerlendiren Özgür, “Onur ve Abdülkerim'in Trabzonspor için nokta atışlar olacağını düşünüyorum. Boateng'de tecrübesi ile katkı yapabilir. Özellikle Onur bana göre sezonun en iyi bek performansını sergiledi. Topla ilişkisi iyi, dayanıklılığı ve istikrarı yüksek bir oyuncu. Abdülkerim ise agresifliği ile biraz Egemen'i andıran, iyi bir sezon geçirmiş özel bir stoper. Trabzonspor için bu isimlere bakınca transfer sezona iyi başlayabilir.” İfadelerini kullandı.