Erdoğan’ın İYİ Parti için söylediği sözler Trabzon’da il başkanlarını karşı karşıya getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen gün yaptığı bir açıklamada İYİ Parti için “ Burada özellikle muhalefetin içinde, CHP'yi bir kenara koyalım, 6'lı masanın hepsini söylememe gerek yok, ama İYİ Parti'nin bunlarla aynı çizgiye düşmesi tabii düşündürücü. Onlar niye bunlarla aynı masaya düşüyor veyahut aynı konuma geliyor? Bu tabii düşündürücüdür. Hele hele böyle bir dönemde. Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir.” İfadelerini kullanmıştı. 
Bu açıklamanın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, “"Çizgisinde hiç kırıklık olmayan, aynı kararlılıkla savunan bir partiyiz. Milletimizin geleceği heba edildiği bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da olmayız. Biz, sayın Erdoğan ve arkadaşlarının millilik ve yerlilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz. Biz, 2017'de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İYİ Parti odur" şeklinde cevap vermişti. 

“O VARSA BEN YOKUM”


Bu yaşananlar Trabzon’da il başkanları düzeyinde polemiğe neden oldu. İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti’ye geçtiğini gösteren montajlı bir görseli paylaştı ve “Sayın Genel Başkanım; o varsa, ben yokum.” ifadelerini kullandı. 

Türkler haberlerden ne kadar kaçıyor! İşte rakamlar Türkler haberlerden ne kadar kaçıyor! İşte rakamlar

“CUMHURBAŞKANINDAN MI GOCUNDUN?”


Başkan Azmi Kuvvetli’nin paylaşımın ardından ise AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu da bir paylaşım yaptı. Mumcu ise Selahattin Demirtaş’ın İYİ Parti’ye katıldığını gösteren montajlı bir fotoğrafı paylaşarak, “Sayın Kuvvetli, HDP Başkanını Kahvaltıya davette ben yokum, masa arkası gizli ittifakta ben yokum, yerel seçimlerde gizli HDP ittifakında ben yokum diyemedin…Ve tüm bu olanlardan gocunmadın da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan mı gocundun?” sözlerini paylaştı. Yapılan iki paylaşımın altına da çok sayıda yorum ve eleştiri geldi.

“AK PARTİ’NİN OLDUĞU YERDE HDP OLMAZ DİYEMEZSİNİZ”


AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun paylaşımına karşılık ise İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin HDP’ye yaptığı ziyaretin görselini paylaşarak cevap verdi ve şu ifadeleri kullandı: “Sayın Mumcu; bir kahvaltı masalıdır anlatıp duruyorsunuz. Olayın aslı şudur: Demirtaş, Genel Başkanımız Sayın Akşener'e sizin yaptığınız gibi yağ yakmak için, "Dışarıda olsam, eşimi alır Meral Hanım'a kahvaltıya giderdim" demiştir. Kıymetli Genel Başkanımız, "Kan davalıyız" diye cevap vermiştir. İYİ Parti'nin olduğu yerde HDP'nin olması imkansızdır. Sizler, "AK Parti'nin olduğu yerde HDP olamaz" diyebilir misiniz? Diyemezsiniz! Bakın fotoğrafa, daha dün birlikteydiniz...”