Futbol yorumcusu Erdal Hoş TVNET ekranlarında Trabzonspor'un başarılı oyuncusu Abdülkadir Ömür hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ömür'e kaptan olarak çıktığı maçlarda gelen eleştirileri Erdal Hoş yorumladı.

Hami Mandıralı'dan flaş açıklamalar! "Kendi kendimizi tüketmeyelim" Hami Mandıralı'dan flaş açıklamalar! "Kendi kendimizi tüketmeyelim"

"Yanlış insanlardan yanlış şeyler bekliyoruz"

Abdülkadi Ömür konusunda Erdal Hoş," Abdülkadir Ömür için konuşacağım. Şöyle bir beklenti var. Sen kaptansın sorumluluk alacaksın. Şurada anılıyoruz bence. Abdülkadir Ömür, kötü olan bir takımı iyi yapacak attığı gol ile veya hareketlerle bir oyuncu değil. Abdülkadir Ömür işleyen bir sistemi çok daha iyi hale getirecek katalizör bir oyuncu. Yusuf mesele vurmaması gereken bir yerden şut atıp takıma moral verebilir ya da kavga çıkarıp Emre Belözoğlu’nun yaptığı gibi oyunun gidişatını değiştirebilir. Abdülkadir Ömür böyle biri değil. Yanlış insanlardan yanlış şeyler bekliyoruz. Abdülkadir Ömür işleyen bir sistemin daha ileri gitmesi için sebep olur." ifadelerini kullandı.

omur_7195

Kaptan olarak sorumluluk almalı

Kaptan olarak çıktığı maçlarda sorumlulluk alması gerektiğini söyleyen Hoş, "Yanlış insanlardan yanlış şeyler bekleyip bunu niye yapmıyor dememek lazım. İnsanların fıtratına göre beklenti içerisine girmek lazım. Hem oyun stili hem de kişilik özelliklere bunu müsait değil. Ama kaptan olarak çıktığında biraz daha sorumluluk almalı. Belli ki ürküyor." eleştirilerinde bulundu.