Trabzonspor Kulübü eski genel sekreteri, iki dönem TFF yönetim kurulu üyesi, Trabzon Kültür Derneği ikinci başkanı Erdal Atalay, Ali Koç’a anlamlı cevaplar verdi.

Trabzonspor'da Kazımcan Karataş iddiası Trabzonspor'da Kazımcan Karataş iddiası

Trabzonspor Kulübü eski genel sekreteri, iki dönem TFF yönetim kurulu üyesi, Trabzon Kültür Derneği ikinci başkanı Erdal Atalay, Ali Koç’a anlamlı cevaplar verdi.Erdal Atalay, Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarına tepki gösteren Ali Koç için “ Bu kutlamalar neden sadece sana dert oldu’” diye sordu.
İşte o açıklama
Fenerbahçe Kulübü başkanı Ali Koç, Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarını; “çirkin, hadsiz, şımarık, kural tanımaz, ülke değerlerini ayaklar altına alan” olarak nitelemiştir. Hatta, kendi taraftarlarına müdahale etme çağrısı yapmaktadır.·       Ne ilginçtir ki; tüm dünyanın övgüyle bahsettiği şampiyonluk kutlamaları, bir tek Ali Koç’a dert olmuştur!

·       Ne ilginçtir ki; Ali Koç’a göre Fenerbahçe Kulübü hem Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütüdür hem de sürekli olarak mağdur edilmektedir!

·       Ne ilginçtir ki; Mesut Özil’i Almanya’dan neredeyse “Beştepe aktarmalı” olarak İstanbul’a indiren Ali Koç, daimi mağdurdur!

·       Ne ilginçtir ki; 38 sene sonra ilk kez şampiyonluk kupası alan Trabzonspor mağdur değildir; ama bu süre içinde defalarca şampiyonluk kupası alan Fenerbahçe mağdurdur!

Ali Koç; Trabzonspor’un kollandığını da belirtmiştir. Bir kulüp kollanmasının örneği; kulübün bir suç için “kanun, talimat, kural ve kurulların değiştirilmesi” şeklinde tezahür edebilir. 2010-2011 sonrasında Fenerbahçe’nin dahil olduğu disiplin süreçlerinde cereyan eden kanun, talimat, kural ve kurul değişikliklerine bakılırsa; kimin nasıl kollandığını ayrıca izah etmeye gerek yoktur.

 TFF nezdinde birçok disiplin dosyasında, siyasi iktidardan destek gören, Fenerbahçe Kulübü’dür. Taraftar eylemleri, saha içi ve saha dışı olayları, şike-teşvik dosyası dahil birçok soruşturmada, bunun örnekleri görülmüştür. Hatta, dönemin başbakanının ağzından “kişi ve kurumların ayırılması gerektiği” vurgusu; siyasi iktidarın, bağımsız yürütülmesi gereken TFF disiplin yargılamasına müdahale ettiğinin kanıtı olarak tarihe geçmiştir.

Sayın Ali Koç,

Fenerbahçe tarihinin en başarısız başkanısınız. Dış düşman kurgulayarak; başarısızlığınızın üstünü örtmeye çalışıyorsunuz. Sürekli olarak Trabzonspor’a değiniyorsunuz.

 Sayın Ali Koç,

Bizce görünen şudur:

Size her yer Trabzon!”