Trabzon’da Erbakan’ın Evi olarak bilinen tarihi yapının yıkılmasının ardından aslına uygun inşa edilmek üzere bugün düzenlenen törenle temeli atıldı. Anadolu Gençlik Vakfı’na ait olan yapı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nca aslına uygun şekilde Necmettin Erbakan Gençlik Merkezi yapılmak üzere temeli atıldı.

IMG_0424

Tören Kuran tilavetiyle başladı. Törene AGD Genel Başkanı Salih Turhan, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, AGD Trabzon Şube Başkanı Ahmet Başaran Manav ve diğer ilgililer katıldı.

IMG_0422

İlk olarak konuşan AGD Trabzon Şube Başkanı Manav, “İkinci derecede tarihi eser olduğu için yapılaşma Anıtlar Kurulu’ndan dolayı olmadı. Erbakan Hocamızın kaldığı şekliyle vücuda getirmek üzere çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Dış görüntüsüyle tarihi bina olacak değil. Odaları hocamızın kaldığı şekliyle yeniden inşa edeceğiz. Burayı AGD’nin çalışmalarının yürütüleceği, her türlü faaliyetin etkinliğin yapılacağı bir mekan olarak tasarladık.” diye konuştu.

IMG_0439

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Bugün Trabzon'umuzda sadece Anadolu gençlik müntesibi olan evlatlarımızın hizmetine sunulacak bir mekânın temelini atmıyoruz biz. Trabzon’umuzda ilkokuldan üniversiteye kadar sokaklarda çalışan esnaflık eden 30 yaşın altında binlerce gencimize hizmet edecek olan önemli bir merkezin temelini atıyoruz. Gençliğimizin oksijen tüpü olan önemli bir çalışmayı nihayete erdirmiş olacağız. Bir şeye başlamak Allah’ın izniyle bitirmek demektir. Trabzon teşkilatımızdan çok ümit varım. Bina biter mi bitmez mi tedirginliği içerisinde değilim. Bu temelin atılması bizim için bitmiş demektir.” şeklinde konuştu.

IMG_0448

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "30 Haziran 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "30 Haziran 2022"

Programın sonunda duanın ardından kurban kesildi. Sembolik olarak başkanlar temele kürekle harç döktü.

Haber: Rabia MOLLAOĞLU