Engelli bireyler çalışmalardan memnun

Trabzon Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenlendi. Bu anlamda Meydan Parkı’nda kermes yapıldı. Özel bireyler yararına düzenlenen kermesin geliri engelli çocuklara gidecek.

IMG_1804

Gözden kaçırmayın

Trabzon'da Mesleki teknik eğitim tanıtım fuarı açıldı Trabzon'da Mesleki teknik eğitim tanıtım fuarı açıldı

Trabzon’da engelli bireyler için hayata geçen projelerden memnuniyetini ifade eden Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Savaş Yol, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Trabzon’a geldikten sonra birçok projeye imza attı. Bizlere danışarak, bizimle çalışarak yaptı. Bütün engelli derneklerimiz bir arada. Bugün birlik ve beraberliği sağlıyorsak bunun mimarı Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç’tir” dedi.

ENGELSİZ TRABZON SEMPOZYUMU YAPILACAK

Avrasya Engelsiz Yaşam Derneği ve Engelliler Meclisi Başkanı Savaş Yol, “Engelliler haftası nedeniyle 2 gündür kermes düzenliyoruz. Geliri down sendromlulara, otizmlilere, görme ve zihinsel engelli çocuklara gidecek olan bir kermes. 10 Mayıs’ta Uzun Sokak’tan eski kaymakamlığa kadar bir yürüyüş gerçekleştirdik. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ülkemizde farkındalık haftasıdır. Kutlama sözcüğünü kullanmıyoruz. Kabul de etmiyoruz. Farkındalık yürüyüşü, farkındalık kermesi şeklinde ifade edersek daha güzel olur. Kent Konseyi Engelliler Meclisi olarak birçok projemiz var. Engelsiz Trabzon Sempozyumu gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

“YEREL YÖNETİMLERLE DİYALOGLARIMIZ İYİ”

Büyükşehir Belediye Başkanımız Trabzon’a geldikten sonra birçok projeye imza attı. Engelsiz Yaşam Akademisi, Akülü araç servisi, Engelsiz taksi gibi projeyi hayata geçirdi. Engelli dernekleri olarak yerel yönetimlerle diyaloglarımız çok iyi. Bu şekilde de devam eder umarız. Hem Ortahisar Belediye Başkanımız hem Büyükşehir Belediye Başkanımızla diyaloglarımız iyi.

TRABZON’DA OTİZM YAŞAM MERKEZİ HAYATA GEÇMEYİ BEKLİYOR

Şimdi hedeflerimizden bir tanesi de Otizm Yaşam Merkezini Trabzon’a kazandırmak. Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu olsun Büyükşehir Belediyesi bu projeye destek veriyorlar. Yeri belli oldu. Ancak temeli atılmadı. Bu proje de hızlanırsa otizmli aileler için büyük kolaylık olacak.

IMG_1809

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN MİMARI BAŞKAN GENÇ”

Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu, göreve başladığında Engelli Çalıştayı yaptı. Sorunları çalıştayda belirledik. Bizlere danışarak, bizimle çalışarak yaptı. Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç, aynı şekilde katkı verdi. Trabzon’da faaliyet gösteren bütün engelli derneklerine ofis tahsis etti. Bu engelli bireyler için büyük bir adımdır. Bizi kira derdinden kurtardı. Maddi külfetten bizi kurtardı. Bütün engelli derneklerimiz bir arada. Bugün birlik ve beraberliği sağlıyorsak bunun mimarı Ahmet Metin Genç’tir.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Rabia MOLLAOĞLU