Elektrikte tasarruf önerileri . Elektrik faturalarına gelen zamlardan sonra vatandaşlar tasarrufa yöneldi. ucuz elektrik gündem oldu.

Elektrik tedarikçileri karşılaştırma ve değiştirme sitesi elektrik tasarruflu ampul kullanmak, kullanılmayan cihazları fişten çekmek, A sınıfı beyaz eşya tercih etmek, güneş ışığını değerlendirmek gibi pratik önerilerle elektrik tasarrufu sağlanabileceğini bildirdi.

Şirket,  açıklamada, elektrik kullanımında fayda sağlayacak elektrik tasarrufu önerilerinde bulundu.

Elektriğin en çok kullanıldığı yerler arasında aydınlatmanın ilk sıralarda yer aldığına işaret edilen açıklamada, aydınlatmada LED ampullerin tercih edilebileceği ifade edildi.

shutterstock_338590112

Açıklamada, elektrik tasarrufuna ilişkin şu uyarılara yer verildi:

"Üç zamanlı tarife kullanıyorsanız çamaşır ya da bulaşık makinesini çalıştırmayı gece saatlerine bırakarak daha ucuz elektrik tüketebilirsiniz.

Ancak özel olarak elektrik tedarikçileri ile görüşüp üç zamanlı elektrik tarifelerine geçiş yapmazsanız elektrik enerjisi sizin için günün her saatinde aynı fiyatta olur. Gece saatlerinde daha ucuz elektrik fiyatlarından faydalanmak için tüketicilerin mutlaka elektrik tedarikçileri ile bu doğrultuda anlaşma yapmaları gerekir.

Odaya güneş ışığı almak hem aydınlatma hem de ısınma maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur. Kış aylarında bile güneş ışığının ısınmaya etkisi büyük. Bu nedenle sabahları perdeleri açarak evin güneş ışınlarıyla aydınlanmasına ve ısınmasına özen gösterin.

Taşımacılıkta Azerbaycan Krizi! Taşımacılıkta Azerbaycan Krizi!

Perdeleri gün boyu açık bırakmak istemezseniz açık renkli perdeler veya güneşlikler kullanarak güneş ışığının odaya daha fazla girmesini sağlayabilirsiniz. "

Açıklamada ayrıca, ihtiyaç kadar su ısıtılması gerektiği, A sınıfı beyaz eşyaların daha tasarruflu olduğu önerilerine yer verildi.

Perakende tasarruf sağlayan enerji izleme ürünleri

Aydem Perakende ve Gediz Perakende'nin kurumsal işletmelere yönelik geliştirdiği enerji izleme çözümleri ile müşteriler enerji maliyetlerini yönetebiliyor, operasyonel verimliliklerini artırıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, enerji izleme ürünleri ile aydınlatma ekipmanları, iklimlendirme sistemleri, soğutma dolapları, asansörler, yürüyen merdivenler gibi işletmelerde bulunan farklı cihaz ve sistemlerin enerji tüketimleri toplam veya ayrı ayrı yönetilebiliyor.

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, müşterilerinin enerji maliyetlerini yönetmelerini, operasyonel verimliliklerini artırmalarını ve enerji tasarrufu yapmalarını kolaylaştıran enerji izleme çözümlerini tanıttı.

Hem mobil hem de internet tabanlı olarak kullanılabilecek uygulama sayesinde tüketim ve tasarruflar anlık olarak izlenebildiği gibi daha sonra analiz edilebilmek için kaydedilebiliyor.

bakanlik-ampullerdeki-civaya-karsi-uyardi

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aydem Perakende ve Gediz Perakende Genel Müdürü Serdar Marangoz, esnaf ve kobilerin sadece enerji izleme modülünü kullanarak ayda yüzde 20'ye varan enerji tasarrufu sağlayabileceklerini belirterek, "Özellikle iklimlendirme ve aydınlatma sistemleri için tasarladığımız uzaktan kontrol modülü ile tasarruf oranı daha da artacak. Sanayi kuruluşlarımız için her firmanın kendi ihtiyaçlarına özel geliştireceğimiz çözüm paketleri ile müşterilerimiz, enerji tüketimlerinin kontrolünü kendileri sağlayacak ve aynı zamanda yüksek miktarda enerji tasarrufu yapacaklar." ifadelerini kullandı.Sol Parti Trabzon'da elektrik zamlarını protesto etti

Sol Parti Trabzon'da elektrik zamlarını protesto etti