Fatoş YETİMHELLAÇ- TÜRSAB tarafından açıklanan Türkiye geneli turizm tesisi ve yatak sayıları verilerine göre Doğu Karadeniz Bölgesinde tesis ve yatak sayısının en fazla olduğu il Trabzon oldu. Özellikle Körfez ülkelerinden yoğun turist ağırlayan Trabzon’da 218 turizm tesisi bulunuyor.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı bir haftada 4 uyuşturucu operasyonu yaptı Trabzon İl Jandarma Komutanlığı bir haftada 4 uyuşturucu operasyonu yaptı

TRABZON BİRİNCİ SIRADA

Türkiye’de en fazla tesisin olduğu il Antalya olarak kayıtlara geçerken Doğu Karadeniz Bölgesinde tesis sayısında öne çıkan il Trabzon oldu. Trabzon’da toplamda 218 turizm tesisi bulunurken 17 bin 10 yatak kapasitesi bulunuyor. Trabzon’un tesis sayısında takip eden il 99 tesisle Artvin olurken Artvin’de 4 bin 925 yatak kapasitesi bulunuyor.

EN AZ TESİS GÜMÜŞHANE’DE

Giresun’da ise 81 turizm tesisi bulunmasına karşın 3 bin 693 yatak kapasitesi bulunuyor. Ordu’da 70 turizm tesisi bulunurken tesislerin toplam yatak kapasitesi 4 bin 721 oldu. Bölgede en az tesisin bulunduğu il 20 turizm tesisiyle Gümüşhane olurken, şehrin yatak kapasitesi 1080 oldu.