Vatandaşa "En çok beğendiğiniz siyasetçi kim?" sorusu soruldu. İşte sonuçlar...

2023'teki cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir yıldan az bir süre kala, araştırma firmaları politikacılarla ilgili art arda yapılan anketlerin sonuçlarını yayınlamaya devam ediyor. ASAL Araştırma, katılımcıların "En çok sevdiğiniz politikacı kim?" sorusunu sorduğu anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

ASAL Araştırma, katılımcıların "En çok beğendiğiniz siyasetçi kim?" diye sorduğu anketinin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

BİRİNCİ ERDOĞAN, İKİNCİ MANSUR YAVAŞ OLDU

Birinci sırada yüzde 29.5 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer aldı. Onu yüzde 15.1 ile Mansur Yavaş izledi. Selahattin Demirtaş ise yüzde 15.1 ile listenin üçüncü sırasında yer buldu.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş Selahattin Demirtaş açıklaması! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş Selahattin Demirtaş açıklaması!

KILIÇDAROĞLU 4. SIRADA

Ankette CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dördüncü sırada kaldı. yüzde 7.8 oranında oy alan Kılıçdaroğlu'nu yüzde 6.5 ile Meral Akşener; yüzde 4.2 ile Ekrem İmamoğlu izledi. MHP lideri Devlet Bahçeli ise yüzde 3.1 oranında oy aldı. Ankete katılan 2.425 kişinin yüzde 23.3'ü 'Fikrim yok' yanıtını verdi.