Elif ÖZTÜRK

Tüm Makaleleri

Elif ÖZTÜRK

Sayın okurlar,
Ben Elif Öztürk. 1991 yılında Kanada’da dünyaya geldim. Aslen Sivaslıyım, evliyim. Ancak uzun yıllar Trabzon’da yaşadım ve halen severek Trabzon’da yaşamaktayım. İlk ve ortaokulu Trabzon Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde lise eğitimimi tamamladım. Sonrasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2014 senesinde diyetisyen unvanı ile mezun oldum. Yüksek lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde tamamlayarak uzman diyetisyen unvanımı aldım. Şuan halen Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü doktora programı eğitimime devam etmekteyim.

Lisans mezuniyetim sonrası Trabzon’da özel bir hastanede klinik diyetisyeni olarak görev aldım. Sonrasında ise araştırma görevlisi olarak akademik ve iş hayatıma devam ettim. Şuan Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. Ayrıca 61 medyada makale yazmaktayım. Mesleki olarak bilgi ve tecrübe birikimimi sizlerle 61 medya sayfalarında paylaşmaktan onur ve mutluluk duyarım.

Aralıklı Oruç Nedir?

Aralıklı açlık, aralıklı oruç, periyodik açlık nedir ?

Süt artıcı besinler nelerdir?

Anne sütü bebek beslenmesinde en önemli ve en eşsiz kaynaktır.

Isırgan Otunun Faydaları ve Kullanımı

Isırgan otu denince canımın çok yandığını hatırlarım. Isırgan otuyla ilgili anılarımız pek çoğumuzun çocukluğunda böyle yer alıyordur.

7 Aylık Bebeklerin En Sevdiği Çorbalar

Bebeğiniz ilk altı ay anne sütü ya da formül mama aldı. Şimdi sıra ek gıda serüvenine geldi.

Siyah havuç faydaları

Siyah havuç doğu havucu ya da antosiyonin grubu havuç olarak bilinir. Siyah havuca da rengini veren bileşik antosiyonindir. Siyah Siyah havuç, şalgam suyunun yapımında kullanılmakta olup, siyah havuc...