Bölgede esnaf odaları başkanları da elektrik zamlarına sesini yükseltmeye başladı.

Elektriğe yapılan zamlar aralarında Gümüşhane, Giresun’un da bulunduğu birçok ilde protesto edilirken, esnaf odaları başkanları da zamlara karşı tepkisini dile getirmeye başladı

Elektrik zamları geri çekilsin 3

Elektriğe yapılan zamlar aralarında Gümüşhane, Giresun’un da bulunduğu birçok ilde protesto edilirken, esnaf odaları başkanları da zamlara karşı tepkisini dile getirmeye başladı. Giresun, Gümüşhane ve Trabzon’dan birçok esnaf odası başkanı yapılan zamların esnafı kepenk kapatmaya kadar sürükleyeceğini savundu. Giresun Esnaf ve Sanatlarlar Odası Başkanı Ali Kara, “Ölümcül pandemi sürecinde ekonomik durumu her gün daha da zora giren esnaflarımız bu zamlarla adeta şoka girmiştir. Esnaf pandemi, yasaklar, kapanma derken şimdi de içinden çıkılmaz doğalgaz, akaryakıt ve elektrik zamları ile bir kez daha çarpılmıştır. Toplumun güler yüzü eli açık insanı ahi ocakları mensupları pandemi süreci ve hayat pahalılığının dayanılmaz sonucu haddinden fazla yıpranmıştır. Bugün bu acımasız elektrik zammı sonucu dükkanın da ve evinde elektrik düğmesini açamaz hale gelmiş işyerleri bu zamlarla elektrik kullanamaz duruma düşürülmüştür. Artan girdi maliyetleri, asgari ücret, akaryakıt ve her şeye gelen zincirleme zamlarla esnafımız son durağa gelmiştir. Hükümetimizden derhal elektrik zamlarını geri çekmesini acilen talep ediyor ve içimizi rahatlatacak mesaj bekliyoruz. Yaşanabilir, nefes alabileceğimiz sürdürülebilir bir esnaf destek paketinin çok acil ama çok acil hayata geçirilmesini talep ediyoruz.  Hükümetimizden bu zor dönemimizde kredi faizlerinin silinerek mevcut borçların 2023 yılı başına kadar ertelenmesini sigorta ve bağ-kur gibi aylık ödemelerin altı ay ertelenmesini bekliyoruz.” taleplerini sıraladı.

Gözden kaçırmayın

Belgesel yapımlara para yağacak. Bakanlıktan tam destek Belgesel yapımlara para yağacak. Bakanlıktan tam destek

Elektirk zamları geri çekilsin

TİCARİ OLARAK SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL

Vakfıkebir Esnaf Odası Başkanı Kadem Sağlam da bir ay önce kendisine gelen fatura ile bir ay sonra gelen faturayı paylaşarak, esnafın karşı karşıya kaldığı köyü tabloya ayna tuttu. Bir ay önce 6 bin 646 TL olan elektrik faturasının bir ay sonra 13 bin 521 TL’ye ulaşması karşısında Başkan Sağlam, “Çok şükür beklediğim elektrik faturam geldi. Artık TRT bayı ödemiyoruz. Bir önceki ay 6 bin 646 olan faturamın bu ayki bedeli, ticari olarak sürdürülebilir değil.” değerlendirmelerinde bulundu.

Elektrik zamları geri çekilsin 2