Ortahisar Belediyesi Başkanı Genç, İBB Başkanı İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Gözden kaçırmayın

Karadenizlilerin burun yapısı değişecek! Karadenizlilerin burun yapısı değişecek!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Trabzon’da yaptığı açıklamalarla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Başkan İmamoğlu, Fenerbahçe’nin Trabzonspor’un şampiyon olduğu maçta açtığı koreografiyi mahkemeye taşımasını göz ardı ederken, İmamoğlu’nun bu duyarsızlığına Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç tepki gösterdi. İmamoğlu’nun “Benim centilmen hemşehrilerim ben size İstanbul’dan Galatasaraylıların, Beşiktaşlıların, Fenerbahçelilerin selamını getirdim.” ifadelerini kullanmasını eleştiren Genç, “Bir koreografiden ötürü Trabzonspor hakkında suç duyurusunda bulunacak kadar ahlaksız bir duruş sergileyen Fenerbahçe’nin selamını reddediyor Ekrem İmamoğlu’na iade ediyoruz.”  dedi. 


ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞAN İMAMOĞLU’NU KINIYORUM


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayramlaşma ve Yomra Kültür Merkezi açılışı için geldiği Trabzon’da, Türk futbol tarihinde şikeci bir takım olarak anılan Fenerbahçe’nin selamını Trabzonlularla paylaşarak tepki topladı.  Trabzonspor’un şampiyon olduğu maçta açtığı koreografi için Fenerbahçe’nin mahkemeye gitmesini görmezden gelen İmamoğlu, “Benim centilmen hemşerilerim ben size İstanbul’dan Galatasaraylıların, Beşiktaşlıların, Fenerbahçelilerin selamını getirdim.” ifadelerini kullandı. Ortahisar Belediye Başkanı Av. A. Metin Genç, şikeci bir camiaya karşı yıllardır mücadele edilmesini görmezden gelen İmamoğlu’nu eleştirerek, “Sevgili Trabzonlular, çok değerli Trabzonsporlular. Hemşehrimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon ziyaretinde yaptığı yanlışlara sessiz kalmamız mümkün değildir. Trabzon’a park açılışı için geldiğini söyleyen ancak hem duruşu hem de söylemleri ile siyaset yapan, her şeyi istismar eden Sayın İmamoğlu samimiyetsiz duruşunu sürdürmüştür. Trabzon’a park açmaya geldiğini söyleyip başından sonuna Trabzonspor üzerinden algı oluşturmaya çalışan İmamoğlu’nu kınıyorum. Fenerbahçelilerin ve Fenerbahçe Kulübü’nün haftalardır Trabzonspor’a karşı yürüttüğü operasyon bize 3 Temmuz şike sürecinden başka bir şey hatırlatmadı. En son bir koreografiden ötürü Trabzonspor Kulübü hakkında suç duyurusunda bulunacak kadar ahlaksız bir duruş sergileyen Fenerbahçe’nin selamını reddediyor Sayın Ekrem İmamoğlu’na iade ediyoruz.” şeklinde konuştu.


“İMAMOĞLU’NUN ARABULUCULUĞU SAMİMİYETSİZLİKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”


İmamoğlu’na samimiyet çağrısı yapan Başkan Genç, “Şikeci Fenerbahçe Trabzonspor’un bileğinin hakkıyla 11 puan öndeyken kazandığı şampiyonluğa bile gölge düşürmek istediği bir süreçte bile Ekrem İmamoğlu’nun arabuluculuğu samimiyetsizlikten başka bir şey değildir. Şayet arabuluculuk yapmayı düşünüyorsa önce 3 Temmuz şike sürecinin arkasında durduğunu ilan etmelidir. İstanbul’da Fenerbahçelilere şirin gözükmek için her yolu deneyen Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe’yi Fair Play davranmaya ikna etsin yeter.” ifadelerini kullandı. 


“KAR KIŞ YAĞMUR ÇAMUR DEMEDEN TARAFTARLA OMUZ OMUZA”


Trabzon belediyelerinin dünyaya nasıl örnek olduğuna işaret eden Başkan Genç, şunları kaydetti: “Gelelim şampiyonluk kutlamalarına. Bu şehir iki senedir ‘O sene bu sene diyerek’ ve en küçük bir yanlış yapmayarak şampiyonluğa ulaştı. Kar kış yağmur çamur demeden taraftarla omuz omuza yürüyen Ortahisar Belediye Başkanı olarak o gece dünyaya gösterilen örneğin bu şehrin mayasında olduğunu ve herkesten önce Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte o organizasyonların mimarı olduğumuzu hatırlatmak isterim. Ekrem İmamoğlu’nun ‘Bu şarkı ve türküleri ve eğlenceleri şampiyonluk kutlamaları olmazsa yaptırmazlardı size.’ sözlerini kınıyorum. Kendilerinin İstanbul’da İstanbullulara sunamadığı coşkuyu biz Trabzon belediyeleri olarak her daim sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz.” 


“TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNU İSTİSMARA GELDİ”


İmamoğlu’nun parti otobüsü üzerinden yaptığı açıklamalarla haddini aştığını da vurgulayan Başkan Genç, “Son olarak olayın bir de insani boyutuna gelmek istiyorum. Başkan seçildiğinde kendisini tebrik ettim. Tek kelime cevap vermedi. Trabzon’a park açılışına geldiğini söylüyor. Belliki Trabzonspor’un şampiyonluğunu istismara geldi. İster park açılışına isterse Trabzonspor’un şampiyonluğunu kutlamaya gelsin (belki de Trabzonspor’un şampiyonluğunu kutlamaya geldiğini Fenerbahçelilerden korktuğu için söyleyemiyor) belediye başkanları olarak bizleri arayıp nezaketen davet edebilirdi. Bunu yapmak yerine otobüsün üzerinden partililerle birlikte bizi şikayet etmeye ne haddi olabilir ne de hakkı vardır.” açıklamalarında bulundu. 


“İSTANBUL’DA BEYLİKDÜZÜLÜ TRABZON’DA TRABZONLU!”


İmamoğlu’nun bulunduğu şehre göre memleket değiştirdiğine de dikkati çeken Başkan Genç, “Son olarak kendileri Trabzon ruhundan bahsediyor. ‘Karakterimde bulunan tüm duyguları var eden kentteyim, Trabzon’dayım’ diyor. Trabzon ve Trabzonsporlular, Trabzonlu olduklarını ve Trabzonsporlu olduklarını her kayıt ve şartta ilan etmekten çekinmeyenlerin şehridir. İstanbul’da “Beylikdüzülüyüm” Trabzon’da “Trabzonluyum” diyenlerin, şikeci Fenerbahçe Trabzonspor’un şampiyonluğuna gölge düşürmek isterken Fenerbahçe’nin selamını getirenlerin değil.” ifadelerini kullanarak açıklamalarını tamamladı.