Trabzon’un Akçaabat ilçesi Cevizli Mahallesi'nde 17 Temmuz Pazar günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun aile mezarlığının duvarlarına ve yola sprey boyayla gamalı haç çizilmişti. Trabzon Emniyet Müdürlüğünce olayla ilgili çalışma başlatıldı. Emniyet ekiplerinin çalışmalarının ardından 18 yaşından küçük iki genç yakalandı.

ekremimamoglu-1-1

Başkan Genç’ten AK Parti’nin 21. kuruluş yıl dönümü mesajı! Başkan Genç’ten AK Parti’nin 21. kuruluş yıl dönümü mesajı!

Trabzon Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“19 Temmuz 2022 günü bazı basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında, Akçaabat ilçemizde bir kaç mezara,  işaret levhalarına ve reklam tabelalarına siyah sprey kullanılarak, semboller çizildiğine yönelik paylaşımlar üzerine başlatılan çalışmalarda, bir ortaokulumuzun duvarlarına da Maho, Tunç, Sevo yazılarıyla birlikte benzer sembollerin çizildiği tespit edilmiştir.

Olayı aydınlatmaya yönelik çalışmalarda, söz konusu sembolleri çizdikleri de tespit edilen SSÇ'lar 2009 doğumlu M.T.B. ile 2007 doğumlu S.Ü. adres tespitleri sonucu yakalanmıştır.

Yaşı küçük çocuklar, mezarlık, reklam tabelaları, işaret levhaları ve ortaokul duvarlarına, internetteki oyunlardan gördükleri ve şekil itibariyle de beğendikleri, anlamını bilmedikleri sembolleri spreyle yaptıklarını ve yazı yazdıklarını beyan etmişlerdir.

Konuya ilişkin süreç, adli makamların talimatlarına istinaden takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “