İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Yomra Hürriyet Parkı'nın açılışını yapacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayramlaşma töreni için Trabzon Meydan Parkında vatandaşla bir araya geldi. Yoğun ilgi gösterilen bayramlaşma programında İmamoğlu, " Benim için en büyük mutluluk sizlerin benimle gurur duyması" dedi.
İmamoğlu vatandaşla bayramlaştıktan sonra "Bana soruyorlar neden Trabzon'a geldin. Neden Rize'ye geldin. Sebeplerimiz var ama insan bayramda nereye gider? Memleketine. Ya bunlar bayramı bile unutmuşlar. Hepinize 16 milyonun selamını getirdim.  Ramazan Bayramınızı kutluyorum, Trabzonspor'un şampiyonluğunu kutluyorum. Ben size İstanbul'dan 16 milyon insanın selamını getirdim. Benim centilmen hemşerilerim. Ben size İstanbul'dan Galatasaraylıların, Fenerbahçelilerin, Beşiktaşlıların selamını getirdim." ifadelerini kullandı.

Başkan İmamoğlu, Trabzon bayramlaşmasında devletin artık korku politikasıyla yönetildiğini söyleyerek vatandaşlara seslendi. İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Devletin eli şevkattir. Devletimizi biz böyle biliriz. Şuanda devletin eli korku, umutsuzluk. Devletin eli sıcacıktır. Ama böyle bir ortam gelişti. Kızan konuşan, herşeyi bilen. Milletin aklı kendine yeter, bir kişinin aklı ancak kendine yeter. Bu toprakları bize emanet edenler için, Mustafa Kemal Atatürk için mücadele edeceğiz. Öyle yanlışlar oluyorki dış politika sürecindeki yanlış hamleler milyonlarca mülteci sorununa neden oldu. Yanlış dış politika olmasaydı bu sorun bu kadar büyümezdi. Bu sorunu da biz çözeceğiz. İşine geldi hakaret et işine geldi ayağına git. Biz itibarlı siyaseti geri getireceğiz. Kıymetli hemşehrilerim sağlıklı kentler insanlara mutluluk verir. Trabzonspor şampiyon oldu. Binlerce insan bu meydanda eğlendi. Bu eğlenceyi normal zamanda yapsalardı partileri kızardı. Neden bu müzikleri çaldınız derdi."

Halka buluşan İmamoğlu sonrasında Trabzonspor Kulübüne ziyarette bulundu. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Başkan Yardımcıları Yalçın Orhan ve Zeyyat Kafkas ile yönetim kurulu üyeleri Zafer Göktaş ve Şemsetdin Hancı’nın yer aldığı ziyarete, CHP Milletvekilleri Ahmet Kaya, Serkan Topal ve Turan Aydoğan ile CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş'te katıldı. Trabzonspor camiasının Ramazan Bayramını ve şampiyonluğunu tebrik edin İmamoğlu ve ardından gelen kişilere plaket ve forma hediye edildi.

Ziyaretin ardından Teknik Adam Abdullah Avcı’yla bir araya gelen İmamoğlu ve çocukları Beren ve Semih İmamoğlu, Spor Toto Süper Lig 2021-2022 Ahmet Çalık Sezonu şampiyonluğumuzu tebrik ettil. Teknik Direktörü Avcı da ziyaret dolayısıyla İmamoğlu ailesine teşekkür etti.

Trabzon Sahilinde Çöp Manzaraları Trabzon Sahilinde Çöp Manzaraları