Ekonomi kurulu kurulmalı

30 Nisan 2021 Cuma 09:07
Ekonomi kurulu kurulmalı

ANADOLU Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyunlu, pandemi döneminde ekonominin etkilenmemesi için ekonomi kurulu kurulması önerisinde bulunduğunu söyledi. Kurulun kurulması için Rize Valisi Kemal Çeber’e de teklif götürdüğünü belirten Karakoyun, kurulun henüz kurulmadığını fakat hala geç olmadığını dile getirdi.

“EKONOMİ İLE PANDEMİNİN BERABER YÜRÜTÜLMESİNİ İSTEDİK”

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyunlu, pandemide ekonominin kötü yönde etkilenmemesi için ekonomi kurulu kurulması gerektiğini belirtti. Karakoyun, “Geçen yıl Marttan itibaren belirli kapatmalar olmaya başladı. Tabi ki bu konuda en büyük sıkıntıyı hizmet sektörü yaşadı. Ve bu sektörlerde çalışan kişiler genelde günlük yevmiye usulü çalışan insanlar. Hemen hemen Türkiye’de 3 milyondan fazla hizmet sektöründe çalışan insan var. Kısıtlamalarla birlikte birçok insan mağdur oldu. Pandeminin ilk zamanlarında ASKON olarak önerimiz olmuştu. Tabi ki kısıtlamalar olacak fakat ekonomiyi durduramayız. İnsanlara evinizde oturun deme lüksümüz yok. Devletimizin de böle bir gücü yok. Kısıtlamaları yönlendirmek için bir bilim kurulu oluşturuldu. O zaman bilim kurulunun yanında bir de ekonomi kurulu oluşturulması gerektiğini söylemiştik. Çünkü pandemiden kurtulduğumuzda insanlar büyük bir ekonomik çöküş yaşayacak. Bu yüzden ekonomi ile pandeminin beraber yürütülmesini istedik.” diye konuştu.

“EKONOMİYLE İŞ BİRLİĞİ HALİNDE YAPMAMIZ LAZIM”

Rize’de bir ekonomik kurulması için talebi olduğunu aktaran Karakoyunlu, “Bir toplantıda Sayın Valimize de demiştim. Türkiye genelinde yapılmaz belki ama biz Rize olarak ekonomi kurulunu kuralım. Pandemiyi belli kişiler yönetiyor fakat bu şehrin iş adamları, STK başkanları var. Yine Vali Beyin başkanlığında bir ekonomi kurulunun kurulması istemiştim. Fakat yapılmadı. Bence yapılmalıydı ve hala geç kalınmış değil. Çünkü biz pandeminin ekonomiye verdiği zararları, iş dünyasına verdiği zararları ayrı bir şekilde değerlendirip, Rize üzerinde neler yapabiliriz. Biz kısıtlamalar yapılmasın demiyoruz, tabi ki yapılsın fakat bunu ekonomiyle iş birliği halinde yapmamız lazım.” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.